WhatsApp Hattı:
Frekans Bilgileri: TÜRKSAT 4A Frekans:12265 Polarizasyon:Vertical(Dikey) Sembol Rate 27500 FEC: 5/6
SON DAKİKA

   100 Yaşında Nineye Valimizin insani ziyareti…

   100 Yaşında Nineye Valimizin insani ziyareti…
Bu haber 22 Mayıs 2019 - 15:55 'de eklendi.

 

100 Yaşında Nineye Valimizin insani ziyareti…

 

Karabük Valimiz Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel ilimize geldiklerinden bu yana, başta şehit aileleri olmak üzere toplumun her kesimi ile yakın bir gönül bağı kurdular. Milli Mücadele’nin başlangıcı olarak kabul edilen, 19 Mayıs 1919’da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı günün 100. Yıldönümü başta Sayın Cumhurbaşkanımız, siyasi partilerimizin liderleri tarafından Samsun’da devlet töreni ile kutlandı. Karabük Valimiz Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Güler, 19 Mayıs tarihinde 100 yaşındaki Nazire Baş Nine’yi ziyaret ettiler. Son derece anlamlı ve insani bu ziyareti Karabük yerel basını ile ajanslar ve televizyonumuzun haber merkezi elemanları da takip ettiler. Nazire Nine için 100. Yıl yaş pastası kesilmiş, son derece güzel ve neşe içinde bir sohbet geçmiş. Sohbetin son bölümlerinde, asırlık ninemiz, İstanbul seçimlerinden ve televizyonlardan esinlenmiş olacak ki, bazı güncel cümleler kullanıp, “Allah hepimiz için hayırlısını versin” şeklinde bir de duada bulunmuş.

Karabük yerel basını, ulusal basına haber  geçen ajanslar ve BRTV olarak biz ziyaretin insani boyutunu, 100. Yıl yaş pastasının kesilmesini ve Sayın Valimiz ile eşi hanımefendinin Nazire ninemiz ile olan neşeli sohbet bölümünü kamuoyuna yansıttık.

Hiçbir şekilde gizli olmayan, basına açık olan ziyaretin son bölümündeki Nazire Nine’nin güncel bazı kelimeleri önce sosyal medyada, ardından da internet sitelerinde yer aldı. Muhtemelen bir iki gün deha ulusal basında konu olur ve konu kapanır.

Aslında burada, Sayın valimizin ve eşinin Karabük’te göreve başladıklarından bu yana 7’den 70’e, hatta 1  yaşından 100 yaşına kadar insanlarla yakından ilgilendikleri, onlarla çok yakın diyalog kurdukları da ortaya çıkmış oluyor.

Olayın kahramanı Nazire ninenin, Sayın Valimizin ziyaretinin son bölümünde söylediği güncel siyaseti de ilgilendiren sözlerinin sosyal medya kullanamayacağını var sayarsak, televizyondan etkilenmesi ile söylediği sözler olarak düşünmek gerekir.

Kaldı ki, kullanılan “Her şey güzel olacak” kelimelerine geçtiğimiz günlerde, Sayın Cumhurbaşkanımız da “Her şey daha güzel olacak” diyerek esprili bir bicimde yaklaşmıştı.

FOTOĞRAFIN BÜYÜĞÜNE BAKMAK…

Bu olayda asıl olan fotoğrafın tamamına bakmaktır. Karabük ilimizde 100 yaşında bir ninemiz Valimiz tarafından tespit ediliyor. Ve, tam da 19 Mayıs 2019 yani Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı gün, devletimizin üst düzeyi Samsun’da kutlamalarda bulunurken, Karabük’te devletimizin temsilcisi Sayın Valimiz de 100 yaşındaki Nazire ninemizi ziyaret ediyor. 100. Yıl yaş günü pastası kesiliyor. Son derece güzel sohbet ediliyor. Atatürk’ten konuşuluyor. Valimiz, asırlık ninemize Atatürk ile ilgili hatırladığı nelerin olduğunu soruyor. O da güzel güzel anlatıyor. Ne kadar insanı, ne kadar örnek bir olay. Bu güzel olay belki yerel basınımız yani bizler tarafından bütün ülkeye duyurulamamıştı, ama bu sayede Sayın Valimizin bu örnek ziyareti bütün Türkiye’de duyulmuş oldu.

SOSYAL MEDYA FELAKATİ BİR KEZ DAHA GÜN IŞIĞINA ÇIKTI…

Karabük Valimizin eşi hanımefendi ile 100 yaşındaki ninemize yaptığı bu insani ziyaretin son bölümünde yer alan güncel siyaset ile ilgili sözlerin sosyal medyaya yansımasının ardından bizim dikkatimize çeken en önemli konu, ülkemizde sosyal medyanın denetimsizliğinin bir kez daha ortaya çıkmış olmasıdır. Önüne gelenin, tuhaf tuhaf isimlerle hiçbir denetime tabi tutulmadan internet haber siteleri açmaları(işini doğru düzgün yapanları tenzih ediyorum), internet siteleri dışındaki çeşitli sosyal medya araçlarında insanların sorumsuzca küfürler, hakaretler, yargısız infazlarda bulunmaları bu olayda bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. Gelişmiş ülkelerde bunun tedbirleri ciddi biçimde alınmış ve alınmaya da devam etmektedir. Daha geçtiğimiz günlerde Dünyanın en gelişmiş ekonomilerinden birine sahip olan Singapur’da İnternet ve Sosyal Medya Yasası meclisten ezici bir çoğunlukla geçmiş ve sanal alemde küfür ve hakaret edenlere, iftira atanlara, yalan haber yapanlara 10 yıla kadar hapis cezaları getirilmiştir. Ülkemizde de yıllardır internet ve sosyal medya yasası gündemde olmasına rağmen, çıktı çıkacak TBMM’de kabul edildi, yönetmelik hazırlanıyor vs. ile aylar yıllar geçmektedir.

VALİMİZ ZOR DURUMDA KALIR MI?

Karabük Valimizin ve saygıdeğer eşi hanımefendinin 100 yaşındaki Nazire Nineye yaptığı bu ziyaret, 100. Yaş günü pastasının kesilmesi, ninemiz ve ailesi ile yapılan hoş sohbet her devlet adamı için örnek alınması gereken bir davranıştır. Ziyaretin sona ermesine artık birkaç dakika, hatta saniyeler kala 100 yaşında olmasına rağmen, Maaşallah son derece dinç ve zeki olduğu gözlenen ninemizin söylediği sözler Sayın Valimizi sıkıntıya sokabilir mi? Diye bugün Karabük’te bazı kaygılar doğdu. Biz, son derece başarılı, ilimize geldiği günden bu yana, her kesim ile kurduğu yakın diyaloglar ile gönüllerde ciddi bir yer edinmiş, Karabük’ün sorunlarını tespit edip, Karabüklüler ile birlikte çözme çabası içinde olan valimiz ile ilgili her hangi bir sıkıntı olacağı düşüncesinde değiliz. Tam tersi, Sayın Valimizin ve eşi Özlem Aras Gürel hanımefendinin toplumun her kesimi ile samimi ve sıcak ilişkiler kurduğunu göstermesi ve devletin şefkatli elinin çocuğundan, yaşlısına her kesime uzandığını göstermesi açısından da bu olay valimize daha da güç kazandıracaktır.

 

Bu haber 5.033 kez görüntülendi.
Mehmet Çetinkaya
Mehmet Çetinkayamehmet@brtv.com.tr
Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunudur. Gazeteciliğe Karabük'te Batı Karadeniz Ekspres Gazetesi'nde başlamıştır. 29 Mart 1996 tarihinde BRTV ile televizyon ve radyo yayıncılığına sektörüne girdi. 18 yıla yakın karasal yayıncılığın ardından; BRTV yayınları günümüzde milli uydumuz Türksat'ın kapsama alanındaki 70 dolayında ülkeden izlenmektedir. BRTV bölgemizin Dünya ya açılan penceresi olarak bilinirken, Mehmet Çetinkaya'da çeyrek asırdan bu yana Dünyayı gezmekte ve gittiği ülkeler ile ilgili yayınladığı gezi notları ile tanınmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.