Son güncellenme :10.09.2016 13:41

Anasayfa > > 15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi sergisi açıld

10.09.2016 Cts, 13:41

15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi sergisi açıldı

AK Parti Karabük İl Başkanlığı tarafındanTemmuz Milli İradenin Yükselişiadlı resim sergisi açıldı.KARES alışveriş merkezinde açılan fotoğraf sergisinde, 15 Temmuz gecesi ve sonrasındaki demokrasi nöbetlerinde Karabük ve Türkiye genelinde yaşanan anların ölümsüzleştirildiği resimler sergilendi.
Yaklaşık 70 resmin sergilendiği sergide 15 Temmuz gecesi ve sonrasındaki demokrasi nöbetlerinde Karabük ve Türkiye geneli başta Ankara ve İstanbul olmak üzere birçok şehirde yaşananlara dair fotoğraflar sergilendi. Sergiye vatandaşlar büyük ilgi gösterirken; AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar ve kurum müdürleri de ‘15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi’ sergisinin açılışına katıldı.Saylar; “İmanlı Çılgın Türkler”15 Temmuz gecesi yaşananların ardından milletimiz için İmanlı çılgın Türkler sözünün ifade edileceğini belirten AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar;
“Tankın altına yatan, kurşunun üzerine koşa koşa giden, ölüme koşa koşa giden millete ne denir tek kelime ile imanlı çılgın Türkler denir. Ben Karabüklü kardeşlerimle, imanlı çılgın Türkler ile gurur duyuyorum. Vatan bizim bayrak bizim. Ben tüm halkımıza ve milletimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Uysal; “ Bu Sergi Bizim Onur Tablomuzdur” Türkiye’nin daha öncede darbelere maruz kaldığını ifade eden AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “ Ülkemiz de daha önceleri de darbeler yaşandı. Adnan Menderes idam sehpasına giderken milletimiz gözyaşlarını içineakıttılar; ama 15 Temmuz akşamında halkımız darbeye dur dedi. Açtığımız buresim sergisi bizlerin onur tablosu olacaktır. Gelecek nesiler bizler ile gurur duyacaklar. Darbenin ilk saatlerinde sokaklara çıkan Karabüklü kardeşlerimize ve ülke genelinde meydanlara çıkan halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

3.068 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.