Son güncellenme :12.03.2017 20:58

Anasayfa > > AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin UYSAL’ın 12 Mart Mesajı

12.03.2017 Paz, 20:58

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU BAŞKAN VEKİLİ PROF. DR. BURHANETTİN UYSAL 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MÜNASEBETİYLE MESAJ YAYIMLADI.
Milletvekili UYSAL mesajında;
Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
“İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edildiği 12 Mart 1921 tarihinin 96. yıl dönümünü gururla kutluyoruz.
İstiklal Marşımız, milletimizin o zor şartlar içinde bulunduğu durumu, sahip olduğu gücü ve kararlılığı bugüne taşıyan, geçmişle geleceğimizi buluşturan, milletimizin en kıymetli ortak değerlerindendir.
Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, azimle, inançla, büyük fedakarlıklarla yürütülen istiklal mücadelemizi, yazdığı muhteşem mısralarla destanlaştırmış ve ebedileştirmiştir. Milletimiz kendisine armağan edilen bu eşsiz marşın her bir kıtasını, her bir dizesini kalbinin derinliklerinde hissetmeyi sürdürecek, ortak duygu birliğini sonsuza dek muhafaza edecektir. Mehmet Akif’in de dediği gibi. “ Allah bu millete yeniden bir milli marş  yazdırmasın.”
Milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiş olan Mehmet Akif Ersoy fikirleri, idealleri, mütevazı hayatı, asil duruşuyla da kendinden sonraki nesiller için önemli bir ilham kaynağı olacak, örnek alınacak bir şahsiyettir.
Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere bu ülkeye hizmet etmiş olan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, rahmetle niyaz ediyorum.” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.