Son güncellenme :12.03.2017 20:51

Anasayfa > > BAŞKAN ÖZCAN’IN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABUL EDİLİŞİNİN 96. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

12.03.2017 Paz, 20:51

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI TUNCAY ÖZCAN İSTİKLAL MARŞIMIZIN TBMM TARAFINDAN KABUL EDİLİŞİNİN 96.YILDÖNÜMÜNÜ YAZILI BİR BASIN AÇIKLAMA YAPARAK KUTLADI.

12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milli Marş olarak kabul edilen İstiklal Marşı, aziz milletimizin diriliş destanıdır. Kökleri asırlar öncesine dayanan bir milletin Kurtuluş Savaşı yıllarında maddi ve manevi zorluklarla mücadelesi ve inancının sembolüdür. İstiklal Marşı; aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, her mısrasıyla milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz bir eserdir. Milletimizin milli ve manevi değerlerini yeni nesillere aktaran abide şahsiyetlerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş Savaşı’nın zor zamanlarında bütün bir millete umut ışığı olmuştur. O zor zamanlarda umudunu ve inancını asla kaybetmeyen Akif, Milli Mücadele’nin heyecanını dizelere aktarırken tarihi bir şahlanışın müjdecisi olmuştur.
Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 96. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.