Son güncellenme :09.01.2017 11:08

Anasayfa > > Başkan Vergili’den Esnafa Ölçü ve Tartı Aletleri Uyarısı

09.01.2017 Pts, 11:08

Başkan Vergili’den Esnafa Ölçü ve Tartı Aletleri Uyarısıolcu
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, esnafın kullanmış olduğu ölçü ve tartı aletlerinin kontrol, muayene ve damgalanma işlemlerinin başladığını duyurdu.
Belediye Başkanı Rafet Vergili, kanun gereği ölçü ve tartı aletlerinin her iki yılda bir muayenesi yapıldığını hatırlatarak; “Şeffaf bir uygulamayla  vatandaşlarımızın daha güvenli alışveriş yapmalarını sağlamaya çalışıyoruz ve bu noktada esnaflarımıza da önemli bir görev düşmektedir. Karabük Belediyesi olarak bizler her zaman vatandaşın ve esnafın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
Ölçü ve tartı aletlerinin muayenesinin zamanında yaptırılması konusunda esnafa çağrıda bulunan Başkan Vergili; “3516 sayılı Ölçü Ayar Kanunu’na göre elektronik, mekanik ölçü ve tartı aletlerini kullanan esnafın, 28 Şubat Salı günü mesai bitimine kadar Karabük Belediyesine müracaat ederek muayene için gün almaları gerekmektedir. Kanunen muayene ve damgaları yaptırmayıp da ölçü ve tartı aletlerini bu şekilde kullananlara cezai işlem uygulanacaktır. Şimdiden ölçü ve tartı aletlerinde hassasiyet gösteren esnafımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.