Son güncellenme :10.09.2016 16:57

Anasayfa > > Bölgede , Karabüklü 2 Vali

10.09.2016 Cts, 16:57

KARABÜKLÜ HEMŞERİMİZ VALİ HASAN İPEK SİNOP VALİLİĞİ GÖREVİNE ATANDI. BAYBURT, ŞIRNAK VE SON OLARAK DA MERKEZ VALİLİĞİ GÖREVİNDE OLAN HASAN İPEK’İN SİNOP’A ATANMASI İLE TRABZON VALİSİ YÜCEL YAVUZ İLE BİRLİKTE BÖLGEMİZDE İKİ KARABÜKLÜ VALİ OLDU.

OHAL kapsamında yeni Kanun Hükmünde Kararnameler Resmi Gazete’de yayımlandı. Bugünkü Resmi Gazetede yayınlanan son kararname ile valiler ve emniyet müdürleri atamaları yapıldı.

Kararname ile 6 ilin valisi değişti, 4 vali merkeze alındı. Sinop’a merkez valisi Hasan İpek atanırken, kararnamede şu an cezaevinde olan eski Vali Yasemin Özata Çetinkaya’nın Sinop’tan merkez valiliğine atandığı açıklandı. Yaklaşık 2 ay önce Sinop’a atanan Vali Kemal Cirit ise görevlendirme ile Sinop’a geldiği için kararnamede atama listesinde ismi yer almadı.

Son yayınlanan Valiler kararnamesinde Karabüklü hemşerimiz Yücel Yavuz’un Trabzon valiliğine atanmasının ardından Hasan İpek’in de Sinop valiliğine atanması ile bölgemizde iki Karabüklü Vali oldu.

1959 Karabük doğumlu olan Hasan İpek, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu. İnebolu, Cide, Koyulhisar, Aralık ilçelerinde kaymakamlık, İzmir, Kütahya ve Burdur illerinde vali yardımcılığı görevlerinde bulunan İpek, İçişleri Bakanlığı Sivil savunma Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı yaptı. 2003-2009 yılları arasında Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü, 2009-2010 yıllarında Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının kurucu başkanlığını yapan İpek, Başbakanlık Müşaviri görevindeyken 17 Ağustos 2011 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Bayburt Valiliği görevine atandı. 2 Ağustos 2013 ‘te Şırnak Valiliğine ardından da 16 Şubat 2015’te  Merkez Valisi olarak atanmıştı.

6.916 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.