Son güncellenme :12.10.2016 18:27

Anasayfa

12.10.2016 Çar, 18:27

Sevgili okurlarım, biliyorsunuz 3 yılı aşkın bir süreden bu yana BRTV olarak uydu aracılığı ile sizlere Karabük’ümüzün, bölgemizin sesini ulaştırmaya çalışıyoruz. Önce, bir Alman uydusu olan Astra ile başlayan uydu yayıncılığı hizmetimiz, daha sonra milli uydumuz Türksat’tan devam etti. 2 A uydumuzun ömrü 2019 yılına kadar devam edecekti. Hatta Ulaştırma Bakanımız da bu yönde bir açıklama yapmıştı. Ancak, 2 A uydusu uzay çöplüğündeki yerini alınca, biz de birkaç saat yayınımıza ara vererek Türksat 3 A uydusundan yayınlarımıza devam ediyoruz.

Frekans değişikliği nedeniyle, yayınsız kaldığını sanan binlerce, onbinlerce hemşehrimiz gerek Karabük içinden, gerek ilçelerimizden, gerek Türkiye ve Avrupa’nın her yerinden bizleri arayarak, yayınlara ne olduğunu sordu. Biz de çeşitli yollarla yeni frekanslarımızı kendilerine ilettik. Başta Sayın Valimiz Mehmet Aktaş olmak üzere, Belediye Başkanımız Rafet Vergili, Safranbolu Belediye Başkanımız Necdet Aksoy ve ilimizdeki bir çok kuruluş frekanslarımızı çeşitli yollarla kendi camialarına bildirdiler.

BRTV ailesi olarak yapmış olduğumuz yayıncılık hizmetinin gerek bölgemizde, gerekse Türkiye içinde ve Avrupa’da ne kadar kıymetli bir iş olduğunu bu vesile ile görmüş olduk. İlginizden dolayı hepinize teşekkür ediyoruz.

BRTV ile ilgili her türlü önerilerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. BRTV nin yeni frekansları şu şekildedir:

TÜRKSAT 3 A UYDUSU

FREKANS: 11650

POL: V (Vertical)

SEMBOL: 13600

Fec: 2/3

 

22.958 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.