Son güncellenme :08.06.2017 18:27

Anasayfa > >     BRTV’DEN KAMUOYUNA AÇIKLAMA

08.06.2017 Per, 18:27

BRTV’DEN KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Bugün Karabük’te bazı gazete ve bazı internet haber sitelerinde  kamuoyuna duyuru başlığı adı altında, bizzat Karabük Valisi Mehmet Aktaş’ı hedef alan, dolaylı olarak da kurumumuzu ve Kanal 78 televizyonunu sanki herhangi bir yolsuzluk yapmış gibi imalı bir takım sözlerle töhmet altında bırakan ve Karabük basın tarihine kara bir leke olarak geçecek olan bir bildiri yayınlanmıştır.

Karabük Valisi Mehmet Aktaş muhtemelen bir açıklama yapacaklar. Ya da bildiri sahiplerini yok hükmünde sayarak muhatap almayacaklardır. Bu tamamen Sayın Valimizin tasarrufudur.

BRTV olarak, kamuoyunda da yakından bilindiği gibi tek amacımız  yıllardır Karabük’ün sesini Dünyaya duyurmak. Son 5 yıldan bu yana da Türksat uydusundan yayınlarımız hem bölgemizde hem de başta Almanya olmak üzere Avrupa’da büyük ilgi ve takdirle izlenmektedir. Bizim büyük başarılarımız karşısında ezilmiş, kendilerini bizim ile eşit tutma çabası içinde olan bazı meslektaşlarımıza bir şeyleri hatırlatmak gereği duyuyoruz.

  • 1- Mesleki kıskançlığınızı su yüzüne vururken, ilimizin saygın valisini, belediye başkanını ve milletvekillerini zan altında bırakan bu eyleminiz Karabük basın tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

  • 2- Yüz, bilemedin iki yüz gazete basarak sınırlı sayıdaki kamu aboneleriniz dışında halk tarafından bilinmeyen mahalli gazeteleriniz ile milli uydumuz Türksat üzerinden bütün Dünyaya yayın yapan BRTV ile kendinizi eşit tutma çabalarınız tamamen boşunadır.

  • 3- Elinizde Sayın Valimiz ya da kurumumuz ile ilgili herhangi bir yolsuzluk belgesi var da bunu ilgili Cumhuriyet Savcılığı’na vermeyip, yalandan gürültü çıkarıyorsanız şunu bilin ki sizin bu kaba gürültünüz sinek vızıltısından öte geçmez, hatta belki de ahlaksızca saldırdığınız ilimizin saygın valisi de sizi muhatap bile almayabilir.

  • 4- Organize sanayi bölgesi ile ilgili faturalardan bahsedilmektedir. BRTV olarak bizim organize sanayi bölgesi ile ilgili bir faturamız yoktur. Zan altında bırakmaya çalıştığınız Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin de bu tür küçük bir konu için hedef alınmasını üzüntü ve esefle karşıladığımızı, Kanal 78 kurumu adına kesilen faturaların da ilgili kuruma mutlaka bir iş karşılığında yapıldığına inandığımızı belirtmek istiyoruz.

  • 5- Bildiride bahsi geçen Bakka konusuna gelince. Kurumumuz tarafından geçtiğimiz aylarda Bakka’ya bir hizmet sunulmuş, karşılığında faturası kesilmiştir. Bakka’ya bağlı illerden biri olan Karabük’ün yatırım alanları ile ilgili bir tanıtım filmi olup, Türkçe-İngilizce ve Arapça olarak hazırlanmış ve teslim edilmiştir. Söz konusu işin prodüksiyon, İngilizce ve Arapça çevirileri de söz konusu hizmet bedelinin içindedir.

  • 6- Söz konusu çirkin bildiride isimleri bulunan bazı yayın kuruluşları kendilerinin böyle bir bildiriden haberleri olmadığını ve böylesine saçma sapan bir bildiriyi onaylamadıklarını belirtmişlerdir.

  • 7- Tamamen iftiralarla dolu, içinde kıskançlık kokan ve kendilerini BRTV ile eş tutmaya çalışan bir takım kişi ve kuruluşların saçma sapan bildirisini hiç muhatap almamak yerine sadece internet sitemizden bu açıklama gereğini duyuyoruz. BRTV’nin dünyaya yayın yapan ekranlarını bu tür pisliklerle kirletmeyeceğimizi de kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.