Son güncellenme :19.12.2016 16:13

Anasayfa > > Çay Mahallesi Belediye Sınırları İçerisine Giriyor, Safranbolu Büyümeye Devam Ediyor

19.12.2016 Pts, 16:13

Çay Mahallesi Belediye Sınırları İçerisine Giriyor, Safranbolu Büyümeye Devam Ediyorcay

Geçtiğimiz günlerde Yazıköy’e bağlı Çay Mahallesinde Safranbolu Belediyesine bağlanma konusunda gerçekleştirilen referandum sonrası Olağan Üstü toplanan Safranbolu Belediye Meclisi bu talebi oy birliği ile kabul etti.

Toplantıda konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, yapılan referandum neticesinde yüzde 92 sinin evet yönünde olduğunu söyledi.

Belediye Mevzuatı gereği yapılan referandumun hukuki bir süreci olduğunu ve resmiyet kazanabilmesi için Belediye Meclisinin de bu bölgelerde yaşayan halkın tercihini kabul etmesi gerektiğini kaydeden Başkan Aksoy “ Meclisimizin Olağanüstü toplanma sebebi budur. Bizlerde bu bölgelerin belediye sınırları içerisine almak istiyor muyuz. Bunu görüşeceğiz. 872 seçmen oy kullanırken 434 oy kullanıldı ve bu oyların 396 evet 38 hayır olarak kayda geçti” dedi.

Bu bölgelerin giderek büyüdüğünü ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, bizim belediye olarak bir an evvel altyapı çalışmalarını başlatmaları, bunların yapılabilmesi içinde belediye sınırları içine girmesi gerektiğini söyledi.

Safranbolu’nun özellikle 2 bölgesinde gelişme olduğunu ifade eden Aksoy; “ Bu bölgelere belediye hizmetlerinin gidiyor olması, oralardaki nüfusun kontrol altına alınması, belediye hizmet birimlerinin şimdiden oralarda konuşlandırılması bir zorunluluk. Bununla birlikte şehrin gelişmesine yön vermek gerekiyor. Bu nedenle de tedbirlerimizi arttırmamız lazım. Bunun içinde belediye hudutlarının buraya girmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun ayrıca nüfusumuzun 50 bini aşması içinde olumlu bir gelime olacak ve 2 kategoride bir ilçe olacağız. Ben Saygı değer Meclisimizin alacağı kararın hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından yapılan oylamada Çay Mahallesinin Belediye sınırları içerisine alınması oy birliği ile kabul edildi.

2.613 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.