Son güncellenme :19.12.2016 10:09

Anasayfa > > Çay Mahallesi Safranbolu’ya Bağlandı

19.12.2016 Pts, 10:09

Geçtiğimiz günlerde Safranbolu Belediyesi sınırlarına dahil olmak için bir referandum yapılan Yazıköy TOKi’nin bulunduğu Çay Mahalesi yüzde 92’lik bir oranla evet oyu kullanarak Belediye sınırlarına geçti.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ‘ Safranbolu’ya bağlı Yazıköy’ün Çay Mahallesi sakinlerinin geçtiğimiz hafta sonu yapılan referandum ile Safranbolu Belediyesi sınırlarına dahil olma konusunda büyük çoğunlukla evet dediğini ‘ söyledi.

Bu bölgenin Safranbolu’nun yeni gelişen ve mücavir alanında olduğunu kaydeden Başkan Aksoy; “ Yazıköy’ün hemen yanında bulunana başta TOKİ, SAKA Evleri ve Çay Mahallesinin olduğu bölgede 874 seçmen sandık başına gitti. Bunlardan 434 tanesi oy kullandılar. Bu oyların 396 tanesi evet dediler. Böylelikle Safranbolu Belediyemizin yeni bir mahallesi daha oldu. Niyetimiz burada yeni bir mahalle kurmak. Yine bu bölgede Karabük Sporumuzun antrenman tesisleri ve 125. Jandarma Er Eğitim Alayını bulunmakta. Bu bölgeye doğru imar faaliyetlerimiz devam etmekte. Emekli konutları bu bölgede yapılmakta. Yani kısaca burası gelecekte Safranbolu’nun en önemli mahalleleri arasına girecektir” dedi.

Ortaya çıkan sonucun Belediye olarak güzel işler yapıldığının kanıtı olduğunu ifade eden Aksoy; “ bütün bu çalışmaları yaparken halkımızın güveni ile yapmak niyetindeyiz. İnşallah diğer mahallelerimizde gerçekleştirdiğimiz çalışmaları bu mahallemizde de tekrar edeceğiz. Ben öncelikle gerçekleştirilen raferandum sonrasında Safranbolu’nun yeni mahallesi olan Çayköy sakinlerine teşekkür ediyor, Safranbolulu hemşerilerimize de nüfusu 50 bini geçtiği için tebrik ediyor, hayırlı olmasını niyaz ediyorum” dedi.

2.418 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.