Son güncellenme :10.01.2017 10:53

Anasayfa > > Ceylan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

10.01.2017 Sal, 10:53

cyln_mÇevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet CEYLAN 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Ceylan yayınladığı mesajında;  “Aziz milletimize haber ulaştırabilmek için tüm zorluk ve güçlüklere rağmen yılmadan yorulmadan çalışan gazetecilerimizin objektif, doğru ve duyarlı habercilik anlayışı; yaptıkları mesleğe ayrıca bir kutsallık katmaktadır. Bu kutsiyet onlara apayrı bir güç ve azim vermektedir. Savaşta cephenin en önünde, bir felakette veya afet bölgesinde bizlere en doğru haberi ulaştırmak için mesai gözetmeksizin çalışıyorlar. Basın kuruluşlarımızda görevli tüm gazetecilere bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

 

Basın kuruluşlarımızın ve gazetecilerimizin ne kadar önemli bir görev yaptıklarını ülke olarak 15 Temmuz gecesi çok net görmüş bulunmaktayız. 15 Temmuz gecesi yaşadığımız darbe girişimini aziz milletimize gazetecilerimiz duyurdu. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın aziz milletimizi meydanlara daveti, yine gazetecilerimiz aracılığı ile milletimize ulaştı ve milyonlar sokağa indi. Basın kuruluşlarımız ve gazetecilerimiz, darbe girişiminin bastırılmasında çok önemli bir görev üstlenmişlerdir. Kendilerine, ülkemizin bekası ve demokrasimize sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum.

 

Bizlerin gönlünde ayrı bir yeri olan yerel basınımızın değerli mensuplarının ve başta Suriye olmak üzere zor şartlar altında görevlerini yerine getirmeye çalışan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, yaşamını yitirmiş olan bütün gazetecilerimizi rahmetle anıyorum.” Dedi.

728 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.