Son güncellenme :05.12.2016 13:35

Anasayfa > > Dünya Engelliler Günü’nde Özel Olimpiyatlar Karabük İl Oyunları’nı düzenlendi.

05.12.2016 Pts, 13:35

Özel sporcular Karabük’te buluştu

Özel eğitim gereksinimi olan bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye, 3 Aralık 2016 Cumartesi günü, Dünya Engelliler Günü kapsamında Karabük ilindeki özel sporcularla bir araya geldi.

Temelleri, 1982 yılında Prof. Dr. Hıfzı Özcan ve Sakıp Sabancı’nın önderliğinde atılan Özel Olimpiyatlar Türkiye, farklı bölgelerde düzenlediği etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. İl oyunlarını tüm Türkiye’ye yaymayı amaçlayan Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin 2016 yılındaki son durağı Karabük oldu.

Bahçeşehir Okulları ev sahipliğinde gerçekleştirilen günü birlik oyunlara, Safranbolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Sevgibağı Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, Mehmet Mescier Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Şafak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi katıldı. Karma basketbol, masa tenisi ve atletizm branşlarında düzenlenen oyunlara, toplamda 4 kurumdan 120 özel ve partner sporcu katıldı. Gönüllü antrenör ve idarecilerle birlikte 200 kişinin katıldığı oyunlarda özel sporcular ilgi odağı oldu. Oyunlara katılan tüm özel ve partner sporculara, oyunların sonunda madalya sevincini yaşadı.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Bölgesel Yapılanma Projesi kapsamında düzenlenen Karabük İl Oyunları düzenli antrenmanların yanı sıra sosyal etkinlikleri de içeriyor. Özel ve partner sporcuların oyunlarda ve hayatta birlikte olmalarını amaçlayan il oyunları yıl boyunca düzenli aralıklarla gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.