Son güncellenme :13.02.2017 16:02

Anasayfa > > FERUDUN TANKUT ALMANYA’DA

13.02.2017 Pts, 16:02

ttttttttttttaaaaaaa

KARDEMİR KARABÜKSPOR BAŞKANI HİKMET FERUDUN TANKUT, BEŞİKTAŞ GALİBİYETİNİN ARDINDAN ALMANYA’DA KARABÜKLÜ HEMŞEHRİLERİMİZ İLE KUCAKLAŞTI..

 

Almanya Avrupa Karabükspor Dernek Başkanı Abdullah İnam’ın kardeşi Bünyamin ve Huriye çiftinin düğününe katılan Kardemir Karabükspor Başkanı Tankut, daha sonra Karabüklü iş adamları ile bir araya geldi.

Tankut, bu sezon iç sahada oynadıkları 4 büyüklerden Trabzonspor’u 4-0, Galatasaray’ı 2-1 ve son olarak Beşiktaş’ı da 2-1 mağlup ettiklerini kaydederek, “Fenerbahçe’yi de yenerek bu sene ligi iyi bir yerde bitirmek istiyoruz. Kardemir Karabükspor hakikaten baktığımızda sizler tarafından çok iyi görülüyor, Karabük’te yaşayanlar bunun bilincinde değil. Türkiye’de 81 il içinden 18 süper lig takımı var. Bunun 5 tanesi İstanbul, 2’şer tane Ankara ve Antalya’ya var. 3 şehri düştüğümüzde 78 il kalıyor ve bunun içerisinden 9 tane şehir takımı Süper Lig’de mücadele ediyor. Merkez nüfusumuz 118 bin genelde ise 242 bin nüfusumuz var. 1 milyonun üzerinde 10-15 nüfusu olan şehirler olmasına rağmen 242 bin nüfuslu bir şehri takımı olarak ligde 3 büyük takımı yenebiliyorsa bununda hazını yaşamak gerekiyor. Maalesef Karabük’te 13 bin kişilik stadı tam kapasite dolduramıyoruz. Bütün ilçelerimizi gezdim ve bir türlü taraftarı tribüne çekemiyoruz. Gurbette yaşayan hemşerilerimiz olarak Kardemir Karabükspor’a desteklerinizi bekliyoruz. Sizlerin Karabük’te ve ilçelerinde yaşayan yakınlarınıza ve akrabalarınızın 15 günde bir stada gelerek takımı desteklemeleri yönünde katkı sağlamalarını istiyoruz. Bir çok kulübün arkasında büyük ekonomik ve kitlesel gücü var. Bizim Karabükspor’un arkasında Kardemir dışında bir gücü yok. Kulüp başkanı olarak takımı ve şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki sezona çok daha iyi olacağız. Daha çok ses getiren bir takım olacağız. Geçen sene süper lige çıkarken baya zorlandık ve ciddi bir hazırlığımız yoktu. 9 kişi ile Bolu kampına ardından ise 16 kişi ile Hollanda kampına gittik. Lig başladığında anca Eylül başında 25 kişilik bir kadro oluşturduk. Bu sene oturmuş bir kadromuz var ve bu sene en fazla 2 yada 3 takviye yapacağız” dedi.

 

Almanya Karabükspor Derneği Başkanı Abdullah İnam’ın organize ettiği programa, UETD Disiplin Kurulu Başkanı Dursun Döngel, ATGB Başkanı Orhan Buyurman, ATGB Başkan Yardımcısı Abdullah Ören, Almanya Yeniceliler Derneği Başkanı İbrahim Doğancı ile çok sayıda iş adamı katıldı.

 

Toplantı sonrası Avrupa Karabükspor Dernek Başkanı Abdullah İnam, katkılarından dolayı Kardemir Karabükspor Başkanı Feridun Tankut ve eşi Sevinç Tankut’a plaket takdim etti.

MEDYADA GENİŞ YANKI UYANDIRDI:

Kardemir Karabükspor Kulubü Başkanı Hikmet Ferudun Tankut’un Almanya ziyareti, Almanya’da yaşayan hemşerilerimiz arasında büyük mutluluk yaratırken, gerek Alman gerek Türk medyası ile sosyal medya da geniş yankı uyandırdı. Avrupalı Türk Girişimciler Birliği Genel Başkanı Orhan Buyurman sosyal Medya hesabında Tankut’un ziyaretinden duydukları memnuniyeti şu şekilde duyurdu:

 

“Karabükspor Başkanı Değerli Başkanımız Ferudun Tankut abimizle Almanya’da Karabük iş adamları ile güzel bir kahvaltıda buluştuk.
Çok güzel bir toplantı oldu Karabük’ün abisi değerli başkanımıza çok Teşekkür ediyorum.
Karabükspor hakkında bizleri bilgilendirdi.
Bizlerde kendisine Karabüklü Avrupa’da yaşayan iş adamları olarak çalışmalarında yanında olacağımız sözünü verdik.
İyi ki varsın Ferudun abi.”

BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya da, Tankut’un Almanya ziyaretini örnek bir davranış olarak göstererek,  3 bin km. uzakta Almanya’da yaşayan hemşehrilerimizi Karabük, Zonguldak, Bartın’dan bu tür ziyaretlerin olması gerektiğini vurgulayarak sosyal medya hesabında şöyle dedi:

Kardemir Karabükspor kulübü başkanı Ferudun Tankut Beşiktaş galibiyetinin ardından Almanya’da Yeniceli bir ailenin düğününe katıldı. Almanya’daki hemşirelerimizle kucaklaştı… Karabük’te Zonguldak ve Bartın da üst düzey siyaset yapan üst düzey bürokrat olan ve üst düzey iş adamı ve cemiyet adamlarımızın da her fırsatta 3 bin km. uzaktaki gurbetteki hemşirelerimizi; canlarımızı ziyaret etmesi gerekir diye düşünüyor; sayın Tankut ‘u kutluyorum. Tankut’un ziyareti ile ilgili haberleri brtv spor ve salı akşamı geniş biçimde orta saha programında bulabilirsiniz…

 

 

2.743 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.