Son güncellenme :02.09.2016 15:54

Anasayfa > > İmam Hatipli Öğrencilere Müjde

02.09.2016 Cum, 15:54

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Ceylan: “İmam Hatip Lisesi için bakanlığımıza sunulan koruma amaçlı imar planı değişikliği teklifi çok hızlı bir şekilde sonuçlandırılarak onaylanmıştır”

 

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Ceylan, “İmam Hatip Lisesi için bakanlığımıza sunulan koruma amaçlı imar planı değişikliği teklifi çok hızlı bir şekilde sonuçlandırılarak onaylanmıştır.” müjdesini verdi.

Ceylan, yaptığı açıklamada, Hükümetimizin imam hatip mezunu öğrencilerin önündeki katsayı engelini kaldırmasının ardından imam hatip okullarına olan talebin artığını söyledi.

Yenişehir mahallesinde mülkiyeti KARDEMİR A.Ş. ’ye ait olan 7 bin 185 metrekare arazi üzerinde, KARDEMİR A.Ş. tarafından bağış yoluyla yapılacak olan Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 32 derslik ve 200 yatak kapasiteli yurda sahip olacaktır.  Böylece, kız öğrencilerimiz yıllardır ihtiyaç duyduğu yeni modern lise binalarına kavuşmuş olacaklardır.

 

Böylesi bir yatırımı Karabük’e ve eğitim camiasına kazandıracakları için KARDEMİR A.Ş. yönetimi ve ortaklarına şimdiden teşekkür eder, okulun öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını dilerim.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.