Son güncellenme :18.02.2017 11:38

Anasayfa > > Karabük Üniversitesi, Yenice’de istişare yaptı

18.02.2017 Cts, 11:38

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. REFİK POLAT VE BERABERİNDEKİ HEYET, YENİCE İLÇESİNE BİR ZİYARET GERÇEKLEŞTİREREK KAYMAKAMLIĞIN ORGANİZE ETTİĞİ KAHVALTIDA İLÇENİN RESMİ KURUM VE ÖZEL KURULUŞLARIN YÖNETİCİLERİ VE İLERİ GELENLERİYLE BİR ARAYA GELDİ.kbu
Yenice Şeker Kanyonu’nda bulunan Yenice Evi’ndeki kahvaltılı istişare ve değerlendirme toplantısında Yenice Meslek Yüksekokulu’nun durumu ve geleceği ele alındı. Toplantıya KBÜ’den Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş, Prof. Dr. İbrahim Kürtül ve Prof. Dr. Mustafa Yaşar ile Genel Sekreter Doç. Dr. Mücahit Coşkun ve Yenice MYO Müdürü Prof. Dr. İsmail Karacan katıldı.
Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, pek çok Yenice sivil toplum kuruluşu yöneticisi ve ileri gelenlerinin de yer aldığı toplantıda Meslek Yüksekokulu’nun gelişmesi ve büyümesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
Yenice MYO’ya 4 yeni bölüm
Yapılan istişare ve değerlendirme toplantısı sonucunda üzerinde durulan bölümler arasından Ormancılık ve Orman Ürünleri, Bilgisayar Teknolojileri, Tasarım, Pazarlama ve Reklamcılık Bölümleri uygun görülerek açılması için girişimlere başlanması kararlaştırıldı.
Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Refik Polat “Burada bulunma amacımız sadece yeni bölümler açıp Yenice’deki öğrenci nüfusunu artırmak değil. Bizim burada bulunma nedenimiz Yenice’deki Meslek Yüksekokulu’nu nasıl daha sağlıklı büyütebiliriz, Yenice’ye katkısı daha ne olabilir ve diğer taraftan Yenice’nin, Meslek Yüksekokulu’na katkısı ne olabilir bunu konuşalım istiyoruz.” dedi.
Öğrenci artırımı konusunda belirli kuralların bulunduğunu hatırlatan Rektör Polat, bunun gelişi güzel gerçekleşemeyeceğini belirterek “Öncelikle yeni açılacak bölümde en az 3 öğretim üyesi veya öğretim görevlisi bulunması şartı bulunuyor. Bir başka faktör de, o bölümle ilgili Türkiye genelindeki doluluk oranlarıdır.” dedi.
Rektör Polat konuşmasında Eflani ve Safranbolu’da gerçekleştirdikleri istişare toplantılarını hatırlatarak Yenice ilçesinde de benzer şekilde sahip olduğu imkanlar ve özellikler doğrultusunda MYO ile ilgili kararlar alınması gerektiğini söyledi.
Kaymakam Muhammet Fatih Demirel yaptığı konuşmada Yenice’nin yüzde 87’sinin ormanlarla kaplı olduğunu, bu alanda faaliyet gösteren 12 tane işletme bulunduğu ve yaklaşık 200 kişinin istihdam edildiğini söyleyerek açılması düşünülen bölümlerin ilçeye önemli katkı sağlayacağını söyledi.
Belediye Başkanı Zeki Çaylı ise “Bölümler ile alakalı duyacağımız en iyi haber bu olur. Yüzde 87’si orman olan başka bir ilçe yok. Ormanları bizim gün ışığına çıkarıp, ulusal ve uluslararası tanıtım noktasına getirmemiz lazım.“ diye konuştu.
İstişare ve değerlendirme toplantısının ardından Rektör Prof. Dr. Refik Polat ve beraberindeki heyet Yenice Meslek Yüksekokulu’nu da ziyaret ederek burada incelemelerde bulundu.

702 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.