Son güncellenme :20.10.2016 14:26

Anasayfa > > Karabük Üniversitesinin 10. Akademik yılı açıldı

20.10.2016 Per, 14:26

[jwplayer mediaid=”21784″]Karabük Üniversitesinin 10. Akademik yılı açıldı

2016- 2017 akademik yılı açılış törenine bilim sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü katıldı. Bakan Özlü açılışta “Teknoloji Geliştirmede Üniversitelerin Önemi “ konulu ders verdi.

Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda düzenlenen açılışa Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 24. Dönem TBMM Başkanı Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Garnizon Komutanı Cihan Ulukaya, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, daire müdürleri, kurum amirleri, fakülte dekanları ve öğretim üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Toplantıda ilk olarak Karabük Üniversitesi’nin tanıtım filmi ve 15 Temmuz Darbe girişimi ve sonrası yaşananları anlatan kısa film izletildi.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük Milletvekilleri Burhanettin Uysal ve Mehmet Ali Şahin ile Vali Mehmet Aktaş tarafından açılış konuşmaları yapıldı.

Açılış konuşmalarının ardından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü “Teknolojik Gelişmelerde Üniversitelerin Önemi” konulu ders için kürsüye geldi.
Bakan Özlü sunumuna geçmeden önce Karabük Üniversitesi’ne daha önce geldiğini ve şimdi ise gelişimin rahatlıkla görüldüğünü söyledi.  Eğitimin önemine, ülkemizde eğitim alanında yapılan yeniliklere ve eğitimin ülkenin gelişimine katkısına değinen Bakan Özlü akademik yılın ilk dersi ile sunumuna devam etti.

Bakan Özlü’nün konuşmasının ardından ise Halil Kulluk ve İntekno İstanbul Sazendeleri sahneye geldi ve konferans ile konserin birleşiminden uyarlanarak Konserans ismi verilen etkinlik başladı. Beyin, İnovasyon ve Akılı Şehirler  konseransı  ilgiyle izlendi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.