Son güncellenme :21.12.2016 12:06

Anasayfa > > KARABÜK’TE PİTBULL DEHŞETİ

21.12.2016 Çar, 12:06

KARABÜK’TE PİTBULL CİNSİ KÖPEĞİN SALDIRISI SONUCU YARALANAN 7 YAŞINDAKİ İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİSİ, HASTANEYE KALDIRILDI.pt

Karabük’te pitbull cinsi köpeğin saldırısı sonucu yaralanan 7 yaşındaki ilköğretim öğrencisi, hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, Aygül ve Şaban Yaka çifti, ilköğretim birinci sınıf öğrencisi çocukları Onur’u da alarak, arkadaşlarının Kayabaşı Mahallesi Karadeniz Caddesi’nde bulunan evlerine gitti.

Bir süre sonra markete gitmek için oğluyla evden çıkan anne Yaka, başıboş dolaşan pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Annenin taş atarak kurtulduğu köpek, çığlık atarak kaçmaya çalışan Onur’u yakaladı.

Köpeğin kolunu ısırdığı ve bırakmadığı çocuğun çığlıklarını duyan baba Şaban Yaka, etraftakilerin de yardımıyla oğlunu kurtardı. Yaralı çocuk, olay yerine çağrılan sağlık ekiplerince Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Tedavisinin ardından taburcu edilen çocuğun ailesi, karakola giderek köpeğin sahibi olduğu iddia edilen O.G’den şikayetçi oldu. Anne Aygül Yaka, sokaklarda başıboş köpeklerin sürekli gezdiğini söyledi.

Köpeklerin sokakta tehlike saçtığını anlatan Yaka, şunları kaydetti:

“Pitbullun sokakta başıboş gezmesi normal bir şey mi? Belediye niye toplamıyor? Bugün çocuğumun kolunu ısıran yarın başka bir çocuğu öldürebilir. Bütün mahalleli ayıramamış. Eşim üzerine atlayarak zor bıraktırmış. Yine de 5 tane dişi geçmiş. Yasak değil mi bu köpekler? Niye besliyorlar, niye sokağa salıyorlar? Oğlumun sağlık durumu iyi. Aşıları ve tedavileri devam ediyor. Kontrol altında. Karakola giderek şikayetçi olduk.” Onur Yaka ise kaçmaya çalışırken köpeğin kolundan ısırdığını ve çok korktuğunu belirtti.

3.744 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.