Son güncellenme :23.05.2017 18:37

Anasayfa > > Kardemir Toplu İş Sözleşmesinde Mutlu Son

23.05.2017 Sal, 18:37

KARDEMİR İLE ÇELİK İŞ SENDİKASI ARASINDA DEVAM EDEN VE 2017-2018 YILLARINI KAPSAYAN 13. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ ANLAŞMA İLE SONUÇLANDI. ANLAŞMAYLA İLK ALTI AYDA İŞÇİ ÜCRETLERİNE % 8.75’LİK ZAM YAPILDI

Kardemir yönetimi tarafından anlaşmanın içeriği konusunda yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

“Şirketimiz ile Çelik İş Sendikası arasında devam eden ve 2017-2018 yıllarını kapsayan 13. Dönem Toplu İş Sözleşmesi anlaşma ile sonuçlanmıştır.

 

Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Güleç, Genel Müdürümüz Ercüment Ünal ve diğer yetkililerimiz ile Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Merkez Yöneticileri ile Sendika Karabük Şube Yönetiminin katıldığı bugünkü oturum sonucunda taraflar masadan mutabakata vararak ayrılmıştır.

 

İmzalanan sözleşmeyle, çalışanlarımızın saat işçilik ücretlerine;

 

  • İlk altı ay için % 8,75,
  • İkinci altı ay için TÜFE,
  • Üçüncü altı ay için % 5,
  • Dördüncü altı ay için % 5

 

oranında artış yapılmıştır.

Bununla birlikte, imzalanan toplu iş sözleşmesinde sosyal haklarda da ilk yıl için % 16,34, ikinci yıl için TÜFE oranında artış yapılmıştır.

2010 yılında işe alınan ve halen kademeye geçememiş olan işçilerin kademeye geçişleri de, bu toplu iş sözleşmesi sonucunda takvime bağlanmıştır.

Yönetim Kurulumuz; sözleşme süreci boyunca her zaman çalışanlarımıza en iyi ücreti vermenin arayışı içerisinde olmuştur.  Sendikamızda uzlaşmacı bir yapıda, sürece katkısını esirgememiştir. Sendikamız yönetimine bu uzlaşmacı tutumları nedeniyle ayrıca teşekkür ediyoruz.

Sonucunda çalışanlarımızın memnun olacağını düşündüğümüz bir sözleşmeyi daha geride bıraktık. İnanıyoruz ki yapılan ücret artışları, sendika başkanımızın da teyit ettiği gibi çalışanlarımızın daha yüksek performansları ve gayretleriyle faaliyet sonuçlarımıza da yansıyacaktır.

Sözleşmenin başta çalışanlarımız ve aileleri olmak üzere Karabük ve iş dünyamız için hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.