Son güncellenme :07.06.2017 16:12

Anasayfa > > Kardemir’de çevre yatırımları devam ediyor

07.06.2017 Çar, 16:12


KARDEMİR’DE ÇEVRE YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR. KARDEMİR YÖNETİMİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA BU YATIRIMLARLA GELİNEN DURUM İLE İLGİLİ BİLGİ VERİLDİ.
“Bilindiği gibi şirketimiz, 2008-2015 yılları arasında 300 Milyon TL tutarındaki çevre yatırımlarını tamamlayarak işletmeye almıştır.
Halen 175 Milyon TL tutarındaki çevre yatırımlarımız da, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına verdiğimiz taahhüt ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün izleme/denetimleri doğrultusunda devam etmektedir.
Bu kapsamda, henüz 1 ay önce Mayıs 2017 de yaklaşık 21 Milyon TL bütçeli Sinter Bölgesi Toz Toplama ve Tozsuzlaştırma Sistemi yatırımının ihalesi tamamlanarak, yüklenici firması belirlenmiştir.
Şirketimiz, çevre yatırımları konusunda her zaman şeffaf olmuş, fabrika sahası içerisindeki hava kalitesinin izlenmesine yönelik iki adet hava kalitesi izleme istasyonu 2012 yılında kurularak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına online olarak bağlanmıştır. Yine, Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemi kurularak, proses bacalarının toz ve gaz emisyonlarının da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından online izlenmesi sağlanmıştır.
Kardemir, en önemli paydaşımız olan topluma karşı sorumluluğunun bilinci içerisinde, kalan çevre yatırımlarını da tamamlayacaktır.
Şirketimiz genel olarak Karabük’teki hiçbir Gazeteciler Cemiyetine üye olmayan, halkı yanıltıcı ve yatırımcıyı yanlış yönlendirici haber yapan basın kuruluşlarına reklam vermemektedir.
Şirketimizde hizmetine ihtiyaç duyulmaması nedeniyle  2015 yılında iş akdi sonlandırılan Sait Alıcı isimli eski bir personelimiz, iş akdi sonlandırıldıktan sonra kurduğu internet sitesinde, bölge halkını yanıltıcı, küçük yatırımcıyı yanlış yönlendirici asılsız haberler yapmaya başlamış ve bu yayınlarını sürdürmesi üzerine şirketimizden haber ve reklam paylaşımları kısıtlanmıştır.
Çevre yatırımlarına yoğun kaynak aktarımı yaptığımız bu geçiş sürecinde de bu kişi asılsız haberlerine devam etmektedir.
Adı geçen kişinin şirketimizden ilişiği kesildikten sonra bu haberleri yapıyor olmasını kamuoyunun takdirine sunuyoruz.
Kardemir, basın ve ifade özgürlüğüne her zaman saygılı olmuş, kamuoyunun doğru bilgilerle ve eş zamanlı aydınlatılmasına dikkat etmiş, basın mensuplarından da aynı saygınlığı görmüştür. Haber ve yorum kalitesi ile şirketimize katkı sunan her medya mensubu bundan böyle de başımızın tacı olmaya devam edecektir. “

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.