Son güncellenme :15.03.2017 16:19

Anasayfa > > KBÜ öğrencileri mimarı proje yarışmasında birinci oldu

15.03.2017 Çar, 16:19

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ (KBÜ) ÖĞRENCİLERİNİN OLUŞTURDUĞU RİGEL ADLI TAKIM İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN, 26 ÜNİVERSİTEDEN 35 TAKIMIN BAŞVURDUĞU DESİGN TOGETHER 2017 ULUSLARARASI ÖĞRENCİ TASARIM YARIŞMASI’NDA BİRİNCİLİK ELDE ETTİ.
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından inşaat, makina ve mimarlık öğrencilerini, BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) sistemini kullanarak birlikte tasarlamaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmanın kazananı 3 Mart’ta İTÜ’de düzenlenen ödül töreninde belli oldu. Karabük Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu RİGEL takımı 88.14 puanla birinciliği kazanırken, ODTU 83.77 puanla ikinci ve İTÜ 72.24 puanla üçüncü oldu.
Design Together 2017 Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması’nda Karabük Üniversitesi’ni Mimarlık Bölümü öğrencisi Saime Reyhan Kayacı ve Aynur Teke, Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Burak Akkaya, İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri Şeyda Yılmaz, Ulaş Koç ve Büşra Karahüseyin temsil etti.
Müze ve bilim merkezi tasarladılar
Yarışmada birinci olan RİGEL takımı on üç adet altıgen planı bir araya getirerek müze ve bilim merkezi tasarladı. Oluşturulan müze ve bilim merkezi projesinde çok sayıda sergi ve fuaye alanları, konferans salonu, laboratuvar, atölye, kafe, otopark ve yeşil alan yer aldı.
Rektör Prof. Dr. Polat, öğrencilerini tebrik etti
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Design Together 2017 Uluslararası Öğrenci Tasarım Yarışması’nda birincilik elde eden öğrencilerini Safranbolu’daki Mimarlık Fakültesi’nde bulunan makamında kabul etti.
Safranbolu Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Gökkaya eşliğinde ziyareti gerçekleştiren öğrenciler başarılarını Rektör Prof. Dr. Refik Polat ile paylaştı. Yarışma hakkında öğrencilerden bilgi alan Rektör Prof. Dr. Polat, bu başarının diğer öğrenciler için teşvik ve rol model oluşturması açısından önemli olduğunu söyleyerek öğrencileri tebrik etti. Ziyarette, Rektör Prof. Dr. Refik Polat öğrencilere hediye de takdim etti.

1.326 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.