Son güncellenme :25.02.2017 11:16

Anasayfa > > KBÜ Öğrencileri “Poşetini kap gel” sloganıyla kampüste çevre temizliği yaptı

25.02.2017 Cts, 11:16

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLER ÇEVRE TEMİZLİĞİNDE FARKINDALIK YARATTI. KBÜ ÖĞRENCİ KONSEYİ TARAFINDAN DÜZENLENEN “POŞETİNİ KAP GEL” SLOGANIYLA KAMPÜS İÇİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPILDI.
Çevreye karşı duyarlılığın arttırılması ve çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlanması amaçlanan etkinliğe Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Demir, Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Muhammet Kayfeci, Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Tecimer, Öğrenci Konseyi Teknoloji Fakültesi Temsilcisi Doğuhan Kayan ve öğrenciler katıldı.
Üniversitenin Teknoloji Fakültesi önünde başlayan çevre temizliği kampüs içi boyunca devam etti. Temizliğe katılan öğrenciler, çöp poşetleri ile kampüs içini dolaşarak yerlere atılmış olan teneke kutu, poşet, kağıt, şişe ve benzeri atıkları tek tek topladı.
“Yerden çöpleri toplamak insanı küçültmez, yüceltir”
Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Demir etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, çevre temizliğinin önemine dikkat çekerek şunları söyledi: “Gençler bizim geleceğimiz. Çevre duyarlılığı ile alakalı toplumumuzda gördüğümüz ciddi eksiklikler var. Çevre farkındalığını, çevrenin önemini, bilinçli bir insanın çevreye nasıl bir katkısı olabileceğini göstermek için öğrenci konseyi tarafından böyle bir etkinlik düzenlendi, biz de onlara katkı sağladık. Çevreye karşı duyarlılıkta geniş katılımın olması için Üniversitede bizler derslerde bahsederek aktif bir çalışma ile gençlerimize neler yapabileceğimizi göstermek istiyoruz. İnsanı yaşatmamız için insanın yaşayacağı çevrenin insana layık bir yer olması gerekiyor. Biz farklı bir uygulama ile ciddi bir bilinç oluşturmak istiyoruz. Yerden çöpleri toplamak insanı küçültmez yüceltir.” dedi.
“Çöpümüzü yere değil, çöp kutusuna atalım”
Öğrenci Konseyi Teknoloji Fakültesi Temsilcisi Doğuhan Kayan da öğrenci farkındalığı ve çevre temizliğini vurgulamak için bu etkinliği düzenlediklerini belirterek tüm öğrenci arkadaşlarına seslenip “Lütfen çöpümüzü yere değil, çöp kutusuna atalım” dedi.

1.521 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.