Son güncellenme :07.10.2016 16:04

Anasayfa > > KBÜ Tıp Fakültesi Ev Sahipliğinde “Uygulamalı Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu Kursu” Başladı

07.10.2016 Cum, 16:04

 

Karabük üniversitesi (KBÜ) Tıp Fakültesi’nin ev sahipliğinde, Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu (ORR) Birimi tarafından gözlük muayenesi, gözlük camları ve az görme rehabilitasyonu konularında uygulamalı kurs gerçekleştiriliyor.

 

7-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek “TOD XI. Esat Işık Uygulamalı Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu Kursu”nda; gözlük muayenesinin incelikleri, gözlük camlarının özellikleri ve az görme rehabilitasyonu ile ilgili bilgiler konularında uzman eğitimciler tarafından aktarılacak. Ücretsiz olan ve birebir eğitimlerin verileceği kurslar çerçevesinde ilk olarak 8 Ekim Cumartesi Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kuramsal kurslar, 9 Ekim Pazar günü ise altışar kişilik gruplar halinde Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uygulamalı kurslar yapılacak.

 

Kurs programının açılışı konserle yapıldı

basliksiz-1

“TOD XI. Esat Işık Uygulamalı Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu Kursu” bugün (7 Ekim Cuma) Karabük Üniversitesi Fen Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan “Türkülerle Hekimlik Programı” ile başladı.

 

Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Öztürk,  Türkiye Oftalmoloji Derneği (TOD) Başkanı Prof. Dr. Hakkı Zeki Büyükyıldız, akademik, idari personel ve Tıp Fakültesi öğrencileri katıldı.

 

Etkinliğin açılışında konuşan KBÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Öztürk, 6 yılın sonunda Karabük’te eğitimlerin başlandığı Tıp Fakültesi’nin ilk kez bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını belirterek kursun çok faydalı olacağını söyledi.

 

Türkiye Oftalmoloji Derneği (TOD) Başkanı, KBÜ Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Büyükyıldız da bir konuşma yaptı ve sözlerine hekim olarak çok yoğun mesleki faaliyetler içinde yer aldıklarını belirterek başladı. Büyükyıldız konuşmasına şöyle devam etti “Öğrenci olarak sizler de bu zorlu yolda yol almaya başladınız. İşiniz zor ama insanlara hizmet etmek, yani doktorluk insanı umutlandıran, huzur veren, hasta iyileştiğinde mutlu eden bir meslektir.  Bu yoğun çalışmalarda ve zorlu yollarda stresimizi hafifletmek için sosyal faaliyetler ile uğraşmanızda yarar var.”

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.