Son güncellenme :25.11.2016 16:11

Anasayfa > > KBÜ’de Kariyer Gelişimi Semineri Gerçekleşti

25.11.2016 Cum, 16:11

 Karabük Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından “Kariyer Gelişimi Semineri” etkinliği  düzenlendi. Hamit Çepni Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminerde sanayi ve ticaret alanında başarılı yönetici ve eğitmenler deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

Seminerde konuşmacı olarak AFS Teknik Firması Kurucusu Murat Afşin, Eğitmen ve Yönetim Danışmanı Erim Hısım ile ABS Group Türkiye Genel Müdürü Abdul Badıh Sbeı’i  yer aldı.

Raylı sistemler sektöründe yer alan AFS Teknik Firması Kurucusu Murat Afşin seminerdeki konuşmasında girişimcilik ruhunun kendisi için çocukken başladığını ve o dönemlerde şeker pancarının içinden çıkan şekerleri diğer çocuklara satarak ticarete başladığını söyledi. Afşin dil öğrenmenin önemine de değindiği konuşmasında “Bir girişimcide; cesaret, kendine güven, hayal gücü ve yüksek düzeyde çalışma arzusu bulunması gerekir.” diye konuştu.

Eğitmen ve Yönetim Danışmanı Erim Hısım da hayata farklı açılardan bakan, günlük hayattan kesitler sunan çeşitli fotoğraf karelerini dinleyicilerle paylaştı.  Erim Hısım düşünen, sorgulayan, hayata farklı açılardan bakabilen kişiler olma konusunda katılımcılara tavsiyelerde bulundu.

Abdul Badıh Sbeı ise dedesinin Suriye’de kurduğu en büyük tekstil firmasında en alt kademede çalışmaya başlayarak iş hayatına atıldığını belirtti. Her kademede çalıştığını kaydeden Sbeı edindiği tecrübelerini ve yönetime kadar uzanan iş deneyimini öğrencilerle paylaştı.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.