Son güncellenme :08.03.2017 15:04

Anasayfa > > KBÜ’de öğrencilere “Pilotluk Eğitimi” semineri verildi

08.03.2017 Çar, 15:04

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TAŞIT TEKNOLOJİLERİ KULÜBÜ VE RAYLI SİSTEMLER KULÜBÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN “PİLOTLUK EĞİTİMİ” SEMİNERİNDE PİLOT OLMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER ÖNEMLİ BİLGİLER EDİNDİ.

15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’ndaki seminere konuşmacı olarak American LIFE Dil Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Yenal Berzeg, Free Bird Hava Yolları çalışanı Pilot Şükrü Güler ve American LIFE Karabük Müdürü Mithat Yıldız katıldı.
Pilotluk mesleğini yakından tanıtmak maksadıyla gerçekleştirilen seminerin ilk konuşmacısı American LIFE Dil Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Yenal Berzeg, AmericanLIFE Dil Okulları’nın yan kuruluşu olan Miami’de pilotluk eğitimi veren Uluslararası Uçuş Akademisi (International Flight Academy – IFA FLY) hakkında bilgiler verdi.
Free Bird Hava Yolları’nda pilot olan Şükrü Güler ise konuşmasında pilotluk mesleği, pilotluk için başvuru koşulları, havacılık ve süreçleri hakkında bilgiler aktardı. Pilotluk mesleğini öğrencilere yakından tanıtan Güler, bu mesleği tercih edecek öğrencilere pilotluk eğitimi süresince hangi eğitimleri, nasıl ve nerede alacaklarına dair önemli bilgiler verdi.
Uluslararası Uçuş Akademisi (IFA FLY) hakkında kısa bir bilgi veren Karabük American LIFE Müdürü Mithat Yıldız da öğrencilerin kendilerine güvenmeleri ve hayallerinin peşinden gitmeleri gerektiğini söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.