Son güncellenme :20.02.2017 14:13

Anasayfa > > KBÜ’de öğrencilere TÜBİTAK’a yönelik proje geliştirme eğitimi verildi

20.02.2017 Pts, 14:13

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ RAYLI SİSTEMLER KULÜBÜ TARAFINDAN “MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ İÇİN TÜBİTAK PROGRAMLARINA YÖNELİK PROJE GELİŞTİRME EĞİTİMİ” DÜZENLENDİ.kbu
Karabük Gençlik Merkezi’nde 18-19 Şubat tarihlerinde gerçekleşen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Refik Polat da katıldı. Rektör Polat, eğitim veren akademisyenlere teşekkür plaketi takdim etti.
Mühendislik öğrencilerinin kişisel ve mesleki anlamda gelişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen eğitimin ilk gününde “Temel kavramlar ve proje fikri geliştirme”, ikinci gününde ise “Proje teklifi hazırlama ve yürütme” konuları işlendi.
Raylı Sistemler Mühendisliği Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Akay’ın açış konuşmasıyla başlayan etkinlikte ilk olarak Prof. Dr. Mustafa Böyükata tarafından “Temel Kavramlar: Bilgi, Bilim, Araştırma, Hipotez” konusunda eğitim verildi. Ardından “Projenin Bileşenleri: Özgün Değer, Yöntem, Yapılabilirlik, Yaygın Etki” konusunda ise Prof. Dr. Sefa Tarhan eğitim verdi. İlk günkü program aranın ardından prototip proje tasarımı ve uygulaması ile devam etti, katılımcılar gruplar halinde farklı teknik konularda projeler yazdı.
Eğitimin ikinci gününde ise Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu tarafından “Literatür Analizi: Bilgi Kaynaklarına Ulaşım ve Değerlendirilmesi” konusunda sunum gerçekleştirildi. Devamında sırasıyla Prof. Dr. Hamdi Temel “Araştırmanın Planlanması: 5N1K ve Zaman Yönetimi”, Prof. Dr. Mustafa Keskin de “Proje Yönetimi ve Sonuçların Değerlendirilmesindeki İncelikler” konusunda eğitimler verdi. İkinci günde de prototip proje tasarımı ve uygulaması yapılarak eğitim programı sona erdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.