Son güncellenme :26.12.2016 14:23

Anasayfa > > Minikler, KBÜ’de Kitap Standını Gezdi

26.12.2016 Pts, 14:23

Minikler, KBÜ’de Kitap Standını Gezdi
min-kopya

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Engelsiz Hayat Okuyan Toplum” temalı 2. Kitap Günleri etkinliğinin son gününde Safranbolu Seçkin Çocuk Kulübü öğrencileri ziyaret gerçekleştirdi.

5 öğretmen ve 6 yaş grubu 57 öğrenciden oluşan grup, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Bünyamin Gün’ün eşliğinde etkinlikler çerçevesinde açılan kitap standını gezdi.

Ziyarette öğrenciler özellikle çocuklar için yazılmış kitaplar, el yazılı masallar ve resimlerle süslenmiş hikâyelerin bulunduğu standa büyük ilgi gösterdi. Çok sayıda kitabı bir arada görmenin sevinci ve şaşkınlığını yaşayan öğrenciler mutluluğunu öğretmenleri ile paylaştı. Üniversitenin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından gezinin sonunda öğrencilere ikram yapıldı ve çeşitli hediyeler verildi.

Seçkin Çocuk Kulübü sahibi Fatma Köşker altı yaş grubu öğrencilerin okuma yazma bilmese de en azından kitaplara dokunmalarını, onlarla fotoğraf çektirmelerini ve tüm bunların dünyalarına işlenmesini amaçlayarak ziyareti gerçekleştirdiklerini belirtti. Köşker, üniversitenin etkinliklerini yakından takip ettiklerini belirterek çocukların ilgisini çekebilecek, onlara katkı sağlayabilecek organizasyonlara katılım sağlamaya çalıştıklarını da ifade etti.

Ziyaret günün anısına çekilen toplu fotoğrafların ardından sona erdi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.