Son güncellenme :24.04.2017 12:47

Anasayfa > > Miras Çocukları 23 Nisan’ı Safranbolu’da Kutladı

24.04.2017 Pts, 12:47


Safranbolu Belediyesinin Ev Sahipliğinde “Miras, Çocuklar Ve Turizm” Temasıyla Gerçekleştirilen 8. Uluslararası Avrasya Dünya Miras Şehirleri Konferansı Üçüncü Gününe Safranbolu’da 23 Damgası.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile düzenlenen törenler sabah 09.00’da Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Program daha sonra hava muhalefeti nedeni ile Safranbolu Kapalı Spor Salonunda devam etti.Safranbolu Belediyesinin ev sahipliğinde “Miras, Çocuklar ve Turizm” temasıyla gerçekleştirilen 8. Uluslararası Avrasya Dünya Miras Şehirleri Konferansı üçüncü gününde de devam etti.Konferans etkinlikleri kapsamında Tataristan’dan Safranbolu’ya gelen öğrenciler, Safranbolu Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katıldı.Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak ve Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Mesut İnan, Avrasya Dünya Miras Şehirleri temsilcileri ve diğer protokol üyelerinin de hazır bulunduğu etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.İlçe Milli Eğitim  Müdürü Muhammet Yılmaz’ın 23 Nisan’ın önemini anlatan konuşmasının ardından Bolgar, Alabuga, Kazan ve Voronezh şehirlerindeki çeşitli okullarda eğitim alan Tatar öğrenciler, ülkelerine ait yöresel halk oyunları gösterilerini sundu.

Kaymakam Bulacak ve Başkan Aksoy’un vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutlamasının ardından Safranbolu’da ki çeşitli okulların öğrencileri şiir ve yöresel oyunlarını sergiledikleri program  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.