Son güncellenme :10.03.2017 14:50

Anasayfa > > Orköy Kredileri Sahiplerini Buluyor

10.03.2017 Cum, 14:50

ORMAN BÖLGE  MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ‘’ORMAN KÖYLERİNİN KALKINDIRILMASININ DESTEKLENMESİ’’ KAPSAMINDA ORMAN KÖYLÜLERİMİZE EKONOMİK VE SOSYAL NİTELİKLİ PROJELERLE KREDİ VE HİBE VERİLMESİNE YÖNELİK UYGULAMALARIMIZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR.
Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2017 yılında da ORKÖY faaliyetleri kapsamında uygulanan projelerle ilgili Bilgilendirme Toplantıları ile Bölge Müdürlüğüne bağlı Bartın, Karabük ve Zonguldak İllerinde 51 köyde hak sahiplerinin belirlenmesine yönelik tespit çalışmalarında son aşamaya gelindi.
Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel Konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Yapılan çalışmalar, verilen desteğin bir kısmının hibe olması ve özellikle bu yıl uygulamaya geçirilen hayvancılık kredilerinde de faizsiz ve uzun vade  uygulamaları nedeniyle ;  orman köylerinde yaşamını ikame ettiren  vatandaşlarımız tarafından büyük bir ilgi ve mutlulukla karşılanmaktadır. Bölge Müdürlüğü olarak orman teşkilatımızın ‘’ veren elimiz gülen yüzümüz ‘’ felsefesiyle çalışmalarına aralıksız devam etmekte, kırsalda orman köylümüzle birlikte faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz” dedi.

1.417 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.