Son güncellenme :12.05.2017 12:12

Anasayfa > > Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi KTSO Ziyareti

12.05.2017 Cum, 12:12

Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi UlfatKadyrov,Ekonomi ve Ticaret Müşteşarı Uchkun H.Khusanov, Siyasi Müsteşar Shukhratjon M.Yıgıtalıev Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Kadyrov yaptığı açıklamada özetle şunları söylemiştir: Kardeş Türk halkı ile her daim iyi ilişkiler kurmaktan ve var olan ilişkileri üst düzeye çıkarmaktan her daim hoşnut oluruz. Özbekistan’ın kapıları sonuna kadar sizlere açıktır. Türk iş adamlarını ülkemizde görmekten onların tecrübelerinden istifade etmekten memnuniyet duyarız. Türkiye, Özbekistan’ın geleneksel ve önemli ticari ortaklarından biridir. 2016 yılında karşılıklı ticaret hacmi 1,2 milyar dolar olmuştur. Bu yıl içerisinde ticaret hacminde büyüme beklenmektedir. Bu çerçevede Özbekistan’da önümüzde günlerde iş formu toplantısını yapılacaktır.Bu önemli toplantıya iş adamları olarak hepinizi davet ediyorum dedi.”
Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatih Çapraz ise yaptığı konuşmada, Yönetim Kurulu olarak ziyaretten oldukça memnun olduklarını ifade etti. “Karabük ekonomisi ağırlık olarak demir çelik sektörüne dayalıdır. Bunun yanı sıra tekstil, orman ürünleri ve mobilya önemli iş kolları arasında yer almaktadır.Ürün çeşitliliğini artırmak adına Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi projesini hayata geçirmek üzere çaba harcıyoruz. Bizler de Karabük’e yatırım yapmak için Özbek iş adamlarını Karabük’e davet ediyoruz dedi.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.