Son güncellenme :07.09.2016 16:16

Anasayfa > > Raylarımız Uluslararası Bir Sertifikasyon Daha Aldı

07.09.2016 Çar, 16:16

Kardemir raylarının Almanya’da kullanımına yönelik Alman Devlet Demiryolları Deutsche Bahn (DB) ile Kardemir arasında yaklaşık 2,5 yıldır yürütülen deneme, denetleme ve belgelendirme faaliyetleri başarı ile sonuçlanmıştır.

Alman Devlet Demiryolları’nın resmi onaylı belgelendirme kuruluşu olan EB CERT (EISENBAHN-CERT) firması ile birlikte yürütülen çalışmalar sonucunda halen Kardemir’de üretilmekte olan 6 adet (46E2, 49E1, 50E4, 50E6, 54E1, 60E1) farklı ray ürününün yanı sıra Alman Devlet Demiryollarının da almayı uygun gördüğü farklı 3 adet (60E2, 54E4, 49E5) ray ürünü ile birlikte toplam 9 adet ray ürünü için uluslararası geçerliliğe sahip ray sertifikasyonu olan TSI (Karşılıklı İşletilebilirlik Standardı) belgesi alınmıştır.

Bu ortak çalışma sonucunda, Alman Devlet Demiryolları, kullanmakta olduğu rayların kalite açısından KARDEMİR’ den de temin edilebilirliği yönünde karar vermiştir.

Ayrıca, uluslararası norm ve standartlara göre ray üretiminin önemli bir göstergesi olan TSI belgesine ilave olarak, ray üretiminde üretim proseslerinin denetimi ve teknik onayı anlamına gelen HPQ (Kullanım Onayı Belgesi) denetimi ve belgelendirmesi de Deutsche Bahn Merkezi Kalite birimi yetkililerince şirketimizde gerçekleştirilmiştir.

Kardemir, başarı ile tamamlanan bu denetim faaliyetleri sonucunda Avrupa’da sadece birkaç ray üreticisinin sahip olduğu uluslararası geçerliliğe sahip HPQ belgesini de almaya hak kazanmıştır.

Bu belgeler, Türkiye ve bölge ülkeler arasındaki tek ray üreticisi olan şirketimizi, hem Avrupa hem de Dünya pazarlarında daha prestijli ve rekabetçi bir konuma taşımıştır.

Yöre ve ülkemiz sanayisi için hayırlı olmasını diliyoruz.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.