Son güncellenme :02.09.2016 15:57

Anasayfa > > Rektör Prof. Dr. Refik Polat “Tarımsal Mekanizasyon ve Enerji Kongresi”ne Katıldı

02.09.2016 Cum, 15:57

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü tarafından Tokat’ta düzenlenen “30. Ulusal Tarımsal Mekanizasyon ve Enerji Kongresi”ne katıldı.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat, ülke tarımını sürdürülebilirlik ilkesiyle daha verimli ve modern konuma taşıyacak çalışmaların ele alındığı “30. Ulusal Tarımsal Mekanizasyon ve Enerji Kongresi”nde bilim kurulu üyesi ve oturum başkanı olarak yer aldı.

Ülkemizde 1976 yılından bu yana her yıl düzenlenen Tarımsal Mekanizasyon kongrelerinin 30’uncusu Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 50’ye yakın bildirinin sunulduğu kongreye, Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Şahin, dekanlar, Türkiye’nin dört bir yanından gelen akademisyenler, Tarım Bakanlığı temsilcileri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

2.262 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.