Son güncellenme :07.12.2016 14:02

Anasayfa > > Rektör Prof. Dr. Refik Polat’tan Eflani’ye Önemli Ziyaret

07.12.2016 Çar, 14:02

ef_laniRektör Prof. Dr. Refik Polat’tan Eflani’ye Önemli Ziyaret

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Eflani’ye bir ziyaret gerçekleştirerek resmi kurumlar, özel kuruluşlar ve Eflani’nin ileri gelenleri ile Belediye’ye ait sosyal tesislerde değerlendirme yapmak amacıyla bir araya geldi.

Söz konusu ziyaret çerçevesinde yapılan görüşmede, Eflani’ye 4 yıllık Hayvancılık Yüksekokulu kurulması için YÖK’e başvuru yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Öte yandan, KBÜ Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu’nda ileride açılması planlanan bölümler konusunda istişare yapılarak MYO’nun mevcut sorunları ve çözüm önerileri ile geleceği konuşuldu.

Ziyaretle ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Eflani’ye 4 yıllık Hayvancılık Yüksekokulu kazandırılması için resmi temaslara en kısa zamanda başlanacağını söyledi. Rektör Prof. Dr. Polat ayrıca Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu’nun alan bazlı bir akademik birim olduğunu dile getirerek hem Meslek Yüksekokulu’nun daha ileri seviyeye taşınması hem de öğrencilerin mezun olduktan sonra kamu ve özel sektörde kolayca iş bulacağı bölümleri Meslek Yüksek Okulu bünyesinde açmayı amaçladıklarını dile getirdi. Rektör Prof. Dr. Polat, Eflani eşrafının da bu konudaki görüşlerini alarak gelecek dönemlerde KBÜ Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu’nda Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği, Gıda Teknolojisi ve Aşçılık gibi bölümlerin açılması için YÖK’e başvuru yapılacağı bilgisini verdi.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat’a ziyarette Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş, Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Avni Kırmacı ve Meslek Yüksek Okulu Öğretim Elemanları, Genel Sekreter Av. Yaşar Alpay, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Mustafa Cünük eşlik etti.

Ziyaret çerçevesinde yapılan görüşmede ise Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sever, AK Parti İlçe Başkanı Muhammet Ersin Cebeci, İl Genel ve Eflani Belediyesi Meclis Üyeleri, Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özdilli, Eflani Fakülte ve Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ömer Karagözoğlu ile Eflani’nin ileri gelenleri yer aldı.

Değerlendirme ve İstişare toplantının ardından bitkisel ve hayvansal üretim yapan Beraberce Tarımı Geliştiren İşletmeler A.Ş. (BERCE) gezildi ve Eflani ziyareti sona erdi.

1.313 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.