Son güncellenme :27.05.2017 13:16

Anasayfa > > Safranbolu Ramazan Ayına Hazır

27.05.2017 Cts, 13:16

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI DR. NECDET AKSOY ÖNDERLİĞİNDE DÖRT YILDIR DÜZENLENEN RAMAZAN ETKİNLİKLERİ HER GEÇEN YIL DAHA BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANIYOR.
Her yıl daha da kaliteli etkinlikler yapan Safranbolu Belediyesinin Ramazan etkinliklerinde bu yıl birbirinden önemli sanatçılar sahne alacak.
Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy;  ” Safranbolu Ramazan ayı denince ülkemizde ilk akla gelen yerlerden birisi olacak. Bu konuda çok iddialıyız.” dedi.
Aksoy, yaptığı açıklamada, Ramazan ayının halkın kaynaşması, kardeşlik ve birleştirici özelliğini yansıtmak için “ Safranbolu Ramazan Akşamları “ adı altında özel etkinlikler yapıldığını bu yıl ise hazırlıklarının tamamlandığını, Safranbolu’nun ve Safranbolu Belediyesinin Mübarek Ramazan Ayına hazır olduğunu söyledi.
Her yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşlarımızla birlikte birbirinden güzel programları keyifle izleyeceklerini belirten Başkan Aksoy; “ Birbirinden güzel programlarla dolu Ramazan akşamlarının yaşayacağız.  Safranbolu Ramazan Ayı denilince ülkemizde ilk akla gelen yerlerden birisi olacak. İlçemiz tarihi konakları ve Osmanlı mimarisi ile eski Ramazan aylarını yaşatabilecek çok özel bir yer. Bundan yola çıkarak bu özlemi gidermeyi hedefledik. İlçemizde Ramazan ayını geçirmeyi tercih edenler, ramazan etkinlikleriyle tarihin derinliklerine de yolculuğa hazır olmalılar“ dedi.
Yine her yıl olduğu gibi mahalle iftarlarının da devam edeceğini belirten Aksoy, 2009 yılında başlattığımız mahalle iftarlarımız da devam edecek. amacımız eski komşuluk ilişkilerini, birlik beraberliği, eski ramazanları yaşatmak şeklinde konuştu.
Ramazan eğlencelerinin ilk programı 27 Mayıs 2017 Cumartesi akşamı Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında Murşit Kavurmacı Konseri ve Müftülük Kreşi Etkinliği ile başlayacak.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.