WhatsApp Hattı:
Frekans Bilgileri: TÜRKSAT 4A Frekans:12265 Polarizasyon:Vertical(Dikey) Sembol Rate 27500 FEC: 5/6
SON DAKİKA

Sağlık Bilimleri Alanında Proje Yazma Eğitimi Verildi

Bu haber 02 Aralık 2019 - 13:35 'de eklendi ve 1.855 kez görüntülendi.

Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisi’nde sağlık bilimleri alanına yönelik araştırma projesi hazırlama ve yürütme eğitimi düzenlendi.

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) bilimsel araştırma ve girişimcilik konularında farkındalık ve bilinç artırmaya yönelik çalışmalara katkı sağlamak amacıyla düzenlenen “Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” sağlık bilimleri alanında devam etti. KBÜ Rektörlüğü tarafından organize edilen eğitim programı kapsamında fen ve mühendislik alanında verilen ilk eğitimlerin ardından bu kez de sağlık bilimleri alanına yönelik araştırma projesi hazırlama ve yürütme eğitimi düzenlendi.

Prof. Dr. Fuat Sezgin Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisi’nde gerçekleştirilen eğitimlere Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karakoç ve Safranbolu Meslek Yüksekokulu Müdürü, proje yürütücüsü Dr. Öğretim Üyesi Yasin Ortakçı katıldı.

İki gün süren eğitim programı kapsamında katılımcıların, çeşitli kurumlarca sağlanan destek programlarına araştırma projesi hazırlamalarına katkı vermek, başvuru süreçlerini tanımalarını sağlamak, proje hazırlama ve uygulama ile girişimcilik konularında, temel bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine destek vermek hedeflendi.

Bu doğrultuda katılımcılara, sahip oldukları proje fikirlerinin yazım ve sunum aşamalarında dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında teorik ve uygulamalı eğitim verilerek, beceri ve donanımlarının geliştirilmesi, proje destek programlarına yönelik olarak; proje yazmaya ilgilerini artırmak, araştırma becerilerini geliştirmek, yeni çalışma konusu belirleyebilme tekniklerini ve girişimcilik yönünde donanım kazandırmak için eğitim semineri ve etkinlikler gerçekleştirildi.

Dönemin üçüncü proje yazma eğitiminin yöneticiliğini Yozgat Bozok Üniversitesinden Prof. Dr. Mustafa Böyükata yaptı. Eğitmen olarak katılan isimler ise Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinden Prof. Dr. Azmi Yerlikaya, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden Doç. Dr. Ufuk Koca Çalışkan ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kayseri Şehir Eğitim Araştırma Hastanesinden Doç. Dr. Seyhan Karaçavuş oldu.

Eğitim programının sonunda Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat eğitimi başarıyla tamamlayan akademisyenlere katılım belgelerini, katkılarından dolayı da eğitmenlere teşekkür belgelerini takdim etti. Rektör Polat proje hazırlama ve yürütme eğitiminin önemine vurgu yaparak her akademisyenin bu eğitim programında yer alması gerektiğini ifade etti.

Karabük Üniversitesinde hazırlanacak TÜBİTAK projelerinin sayısını artırmak adına, bütün alanları kaplayan “Akademik Düzeyde Bilimsel Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” ise 28-29 Aralık 2019 tarihlerinde düzenlenecek.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.