Son güncellenme :22.03.2017 12:04

Anasayfa > > Şahin: Milletimiz Ülkemize İhanet Edecek Birisini Seçmez

22.03.2017 Çar, 12:04

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ ŞAHİN, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN, “TEK KİŞİYE YETKİ VERİRSENİZ, BU BİR GECEDE MEMLEKETİ SATAR” ANLAMINA GELEN TALİHSİZ BİR CÜMLE KULLANDIĞINI SÖYLEYEREK, “BEN BU MİLLETİN YÜZDE 51 OYLA BU ÜLKEYE İHANET EDECEK BİR KİŞİYİ SEÇECEĞİNE İNANMIYORUM” DEDİ.
Safranbolu’da partisinin düzenlediği programda esnaflar ile bir araya gelen Şahin, “Bu millet, bu ülkeye, bu vatana, kendisine ihanet edecek bir kişiyi Cumhurbaşkanı seçer mi? Bu millete hakarettir. Diyorsunuz ki, ‘Bu milletin seçtiği adam bu ülkeye yanlış yapar.’ Bu millet böyle bir yanlışın arkasında olmaz. Bu millete güveneceksiniz. Kaldı ki, AK Parti’de bu ülkeye ihanet edecek bir tek kişi yoktur. MHP’de, BBP’de ve CHP’de de bu ülkeye ihanet edecek bir tek kişi yoktur. Saadet Partisi’nde de hatta Vatan Partisi’nde de bu ülkeye ihanet edecek kimse yoktur. Sayın Kılıçdaroğlu, nasıl memleket bir başka ülkeye adeta satılırmış gibi cümleler kullanıyorsunuz, bu nasıl olabilir? Nerede satar, hangi mezat dükkanında satar, hangi tapuda satar? 780 bin kilometre vatan toprağını bir kişi hangi tapuda satar Allah aşkına. Böyle bir mantıksızlık olur mu?”
Yeni sistemde yüzde 25 ile yüzde 30 ile iktidar olunamayacağını vurgulayan Şahin, “Yüzde 50’yi geçeceksin. CHP ve Kılıçdaroğlu bunu öngörmedikleri için, bu çıtayı geçemeyeceklerini gördükleri için, bir daha sittin sene iktidar yüzü göremeyeceklerini gördükleri için ‘hayır’ kampanyalarını yalan üzerine bina ediyorlar. Arkadaş sende çalış. Arabaların arkasında ‘Haset etme ne olur, çalış senin de olur’ diye yazı vardır. Sen çalış. 2019’a hazırlan. İyi bir aday bul. Milleti ikna et, sen seçil kardeşim. Diyelim ki bu ‘evet’ oylarıyla bu anayasa değişikliği çıktı. 2019’a yaklaştık. Şiddetle buna ‘hayır’ diyen, ‘memleket batacak, bölünecek, diktatör gelecek işbaşına’ diyen o partinin Cumhurbaşkanı adayı olmayacak mı, göstermeyecek misin? Herhalde göstereceksiniz. Cesaretin varsa Sayın Kılıçdaroğlu şimdiden hazırlan. Sayın Baykal, ortada dolaşıyor, konuşuyor, belki onu aday gösterecekler, tamam hazırla. Millet seni seçerse diyeceğimiz bir şey yok. Başarılar dileriz” dedi.
Esnaflar ile düzenlenen programa Mehmet Ali Şahin’in yanında; AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, AK Parti Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Ali Kaya, Safranbolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muammer Dumaner, parti teşkilat kademeleri ve çok sayıda Safranbolu esnafı katıldı.

1.443 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.