WhatsApp Hattı:
Frekans Bilgileri: TÜRKSAT 4A Frekans:12265 Polarizasyon:Vertical(Dikey) Sembol Rate 27500 FEC: 5/6
SON DAKİKA

SEVİYELERİNE DÜŞMEYECEĞİZ…

Bu haber 22 Mart 2019 - 15:59 'de eklendi ve 8.050 kez görüntülendi.

BRTV’nin 24. Kuruluş yıl dönümünde, Karabük ve Kastamonu Valilerimiz başta olmak üzere, Karabük ve ilçelerinin saygın protokolü, ilimizde seçimlere katılan 6 siyasi partinin il başkanları, il ve ilçe belediye başkan adaylarının tamamına yakını ve hepsi birbirinden değerli konuğumuzun huzurunda önemli bir konuya dikkat çektik. Bir süreden bu yana, bazı yasal boşluklardan da yararlanarak, sanal alemden gazetecilik yapan, ancak gazeteciliği bir şantaj aracı, insanları korkutma, yıldırma olarak gören bir şebekenin varlığını bütün kentin huzurunda dile getirdik.

Aslında o salonda protokol masasında oturan başta üniversitemizin rektörü olmak üzere, sağlık kuruluşlarından, siyasetçisine kadar bir çok  kişi ve kuruluş yöneticisi bu iftira şebekesinin saldırısına maruz kalmıştı. Bunlar için iktidar, muhalefet siyasi parti mensupları fark etmiyor, sanayici ve iş adamları, kentimizin saygın bürokratları, bölgemizin saygın sanayi kuruluşları, sendikası, Belediye Başkanları velhasıl kimden bir talepleri olup ta, reddedilirse şebeke halinde saldırıyorlar. Haklarında onlarca dava açılsa da, muhatapları tazminat davalarını kazansa da üzerlerine mal varlıkları olmadığı için alamıyorlar. Hatta bu yüzsüzler, bir süre önce iftira attıkları kişilere yalvarıp, af dilemeyi de alışkanlık haline getirdiler.

Şimdi akılları sıra bizi de kendi seviyelerine çekmek istiyorlar . Yazıyorlar, çiziyorlar. Dünya turuna çıkıyormuşuz, güzel evlerde oturuyor, güzel arabalara biniyormuşuz. Yok yok sizin seviyenize inmeyeceğiz. Bizim yaptığımız olay basında “oto-kontrol” sistemidir. Çağdaş  demokrasilerde, basında oto-kontrol denilen bir sistem vardır. İşte, Karabük’te bizim yapmaya çalıştığımız olay da budur. Biz uyarı görevimizi yapalım, ilgili yetkili makamlar da mutlaka günü geldiğinde gereğini yapacaktır.

BİZİM KULVARIMIZ BAŞKA…

BRTV sadece Karabük’e değil, Sinop ile Zonguldak arasındaki bütün bölgeye hitap eden bir yayın kuruluşudur. Ülkemizin güzide Türksat Uydu kanallarından biridir. Avrupa’da yaşayan yüz binlerce bölge insanımızın severek izlediği, bölgemizden haberler aldığı saygın bir yayın kuruluşudur. İşte bu yüzden, başta ilimiz olmak üzere çevre illerimizde büyük takdir görmektedir. BRTV’nin 24. Kuruluş yıl dönümünde Kastamonu Valimizin aramızda bulunması, Bartın ve Zonguldak Valilerimizin son anda illerindeki yoğunluk nedeni ile gelememeleri ama aramızda olmak istemeleri işte bölgesel olmamızın bir karşılığıdır. Safranbolu’da Özler Düğün Salonu’nun başta ilimiz, ilçelerimiz protokolü olmak üzere, yüzlerce saygın ve seçkin konuk tarafından hınca hınç dolmuş olması da BRTV’nin bölgemizde bağrına basıldığının en güzel göstergesidir.

Biz gazeteciliği, bölgeye ve ülkeye hizmet olarak görürüz. Bir yandan, bölgemiz insanı ister Türkiye’de ister, Dünya’nın neresinde yaşarsa yaşasın onların bölgemizden  haber alma ihtiyaçlarını karşılarken, bir yandan da gazeteciliğe ilk başladığımız yıllardan itibaren bir çok hizmetin gelmesine öncülük etmişizdir. İşte bu yüzden, daha birkaç ay önce Ankara’da 4 bakanın ve çok saygın bir protokol ile yüzlerce konuğun huzurunda “Yılın Uydu Kanalı” ödülü BRTV’ye boşuna verilmemiştir. Bakın geçenlerde, imza törenine BRTV’den başka kimsenin davet edilmediği TÜRKER İNANOĞLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ’nin, fikir babası BRTV’dir. Sayın Türker İnanoğlu’na, Fahri Doktora ödülü verilmesi fikrinin de, Türker İnanoğlu’nun yapacağı okulun yerinde çıkan sorunu bizzat İçişleri Bakanımıza giderek çözen de yine BRTV’dir. Bugün, hemen hemen tüm siyasi partilerimizin üzerine projeler çizdiği Karabük’ün tam göbeğine bir pislik yuvası haline gelen Devlet Demir Yolları arazisinin, Belediye’ye devrinin fikir babası da BRTV’dir.(Şükrü Gökkaya bizzat tanığıdır.) Hani şu araç Çayı’na iki seçimdir çeşitli projeler yapılıyor ya, işte sizin kıskançlıktan, hasetlikten Dünya ülkelerini geziyor dediğiniz bu satırların yazarının dünya ülkelerinde gördüklerini, 8-10 yıl önce bizzat ülkenin DSİ Genel Müdürü’ne giderek, Araç Çayı’nın ıslah edilerek, içinde teknelerin olduğu, çevresinin aile çay bahçeleri ve yeşil alanlar ile kaplı hale gelmesinin hayalini bu şehirde ilk kuran yine BRTV’dir. Hani şehrin tam göbeğinde bir battı çıktı var ya, orada yaşanan sorunu çözen yine BRTV’dir. Dönemin Karayolları Genel Müdür Yardımcısına bizzat Karabük Belediye Başkanı ile gidip sorunu çözmemiz nedeni ile Sayın Vergili daha önce de bu seçim döneminde de defalarca bize teşekkür etmiştir.

Daha gerilere gidecek olursak, bu şehirde üniversite hayalinin kurulduğu dönemlerde, sürekli kamuoyu oluşturan, üniversite aşamasının ilk günlerinde bizzat derslik kampanyası yapan yine BRTV’dir, BRTV Genel Müdürü Zafer Acar’ın bizzat takip ettiği projedir. Bu şehirde, 10 yıl boyunca Liseler Arası Bilgi Yarışması düzenleyerek şehirde sosyal ve kültürel bir etkinlik yapan yine BRTV’dir. Kardeşim Osman ve Sadullah Ulusoy bu projeyi bizzat tekip etmiş ve yüzümüzün akı ile sonuçlanmıştır. Yine, BRTV Karabük’teki bu yarışmaları Türkiye Bilgi Yarışması olarak Ankara’da dönemin TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in himayelerinde yapmayı başarmıştır. Bakın Google’ye “liseler arası bilgi yarışması BRTV” yazın orada neler göreceksiniz. Siz üç kuruşluk menfaatiniz peşinde il ve ilçe adaylarının peşinde dolaşırken, size bulaşmayanları karalama yaparken bakın biz aynı günlerde Almanya’dan Zonguldak’a uçak seferleri yapan ve 10 yıldır yolcu taşıyan Germania şirketinin iflası sonucunda, THY’nin Zonguldak Havaalanı’na mutlaka el atması gerektiğini, Almanya’daki yüz binlerce gurbetçimizin mağdur edilmemesi için kampanya yapan ve konuyu sürekli gündemde tutan bölgemizin tek uydu kanalıyız. 6 yıldır uyduda  olduğumuz sürece, Almanya’daki yüz binlerce hemşehrimiz ile bölgemiz arasında gönül bağı kuran, Avrupa’daki hemşehrilerimizi ortalama 2-3 ayda ziyaret eden yine BRTV’dir. Geçmişten günümüze kadar, Eflani’deki Yatılı Bölge Okulu’nun yapımından, Karabük’ün il oluşundaki yoğun kamuoyu baskısının oluşmasına, bizzat şehir yöneticilerini dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e Çankaya Köşküne götürmesine ve ilimizin sorunlarını ülkenin en üst makamına aktarılmasına, Kardemir ve Çelik İş Sendikası’nın en zor günlerinde verdiğimiz mücadelelere kadar bizim sayabileceğimiz onlarca, yüzlerce örnek vardır.

Şimdi daha düne kadar, “abi abi bir seferinde de bizi de yurt dışında yanında getir, çantanı taşıyalım” diyenler, şimdi yurt dışına gitmemizi akılları sıra eleştiriyorlar. Kime ne zararı varsa… Sanki, dedelerinden, babalarından kalan mirasa el koymuşuz da almışız gibi, oturduğumuz evin kıymetinden bahsediyorlar… Size yazacağım çok acayip şeyler var aslında da Genel Müdürümüz Zafer Acar dostum ile sözlerine kıymet verdiğim dostlarım “Aman seviyelerine” düşme diye rica etti.

Son olarak şunu bilmenizi isterim ki, seviyenize inmeyeceğim ama bu şehirde sözüm ona sanal basın terörü estirmenize de başta biz olmak üzere, Karabük’teki yetkili kurum ve kuruluşların da müsaade edeceğini sanmıyoruz. Karabük ve ilçelerinin de bu sanal basın terörünün sona ermesi ile rahat bir nefes alma mücadelesidir bu mücadele….

Mehmet Çetinkaya
Mehmet Çetinkayamehmet@brtv.com.tr
Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunudur. Gazeteciliğe Karabük'te Batı Karadeniz Ekspres Gazetesi'nde başlamıştır. 29 Mart 1996 tarihinde BRTV ile televizyon ve radyo yayıncılığına sektörüne girdi. 18 yıla yakın karasal yayıncılığın ardından; BRTV yayınları günümüzde milli uydumuz Türksat'ın kapsama alanındaki 70 dolayında ülkeden izlenmektedir. BRTV bölgemizin Dünya ya açılan penceresi olarak bilinirken, Mehmet Çetinkaya'da çeyrek asırdan bu yana Dünyayı gezmekte ve gittiği ülkeler ile ilgili yayınladığı gezi notları ile tanınmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.