Son güncellenme :30.11.2016 16:39

Anasayfa > > ŞOFÖRÜ BAYILTIP, DEMİRİ ÇALMIŞLAR…!

30.11.2016 Çar, 16:39

de_mirhŞOFÖRÜ BAYILTIP, DEMİRİ ÇALMIŞLAR…!

 

Türkiye’de Demir Çelik sektörünün ilk gözbebeği olan Karabük, son yıllarda Türkiye Demir çelik piyasaları arasında hiç te hoş olmayan olaylarla anılmaya başlandı. Geçtiğimiz aylarda özellikle demir çelik sektörü ağırlıklı olarak sahte fatura ile aylarca konuşulan Karabük, bu kez de demir hırsızlığı ile gündeme geldi.

BRTV haber merkezinin yaptığı araştırmaya göre, bugünlerde Karabük tuhaf bir demir hırsızlığı olayı ile karşı karşıya.. Ülkemizin önde gelen Demir çelik üreticilerinden bir firma tarafından, yine ülkemizin güçlü firmalarından birine sipariş olarak 10.5 metre uzunluğunda özel üretim olarak nitelendirilen demir, yükü taşıyan şoförün Ankara yakınlarında bayıltılmasının ardından bir başka araca nakledildiği ve çalıntı demirin Karabük’e getirildiği öne sürülüyor.

İlgililerden edindiğimiz bilgilere göre, çalıntı demirin şu anda Karabük’te bir depoda bulunduğu, hırsızlık olayı ile ilgili olarak soruşturmanın Karabük Cumhuriyet Savcılığı tarafından çok yönlü olarak sürdürüldüğü belirtiliyor.

Gerek naylon fatura, gerekse bu tür demir hırsızlığı olaylarından rahatsızlık duyduklarını söyleyen Karabük’teki ciddi demir çelik üreticileri “Maalesef aramızda kolay yoldan para kazanma heveslisi çürük arkadaşlarımız çıkıyor. Bu son demir hırsızlığı olayının da yetkili makamlar tarafından ciddi olarak soruşturulmasını ve bu işin içinde kim ya da kimler varsa ortaya çıkarılmasını talep ediyoruz” şeklinde görüş bildirdiler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.