WhatsApp Hattı:
Frekans Bilgileri: TÜRKSAT 4A Frekans:12265 Polarizasyon:Vertical(Dikey) Sembol Rate 27500 FEC: 5/6
SON DAKİKA

SOSYAL MEDYA İFTİRACISI VE TETİKÇİLERİNE…

Bu haber 06 Şubat 2020 - 20:37 'de eklendi ve 53.431 kez görüntülendi.

BRTV olarak bir yandan tüm Batı Karadeniz bölgesinin sesi, gözü, kulağı olma çabalarımız sürerken, bir yandan da şehirde kendini gazeteci sanan, gazeteci kılığına girmiş tetikçilerin zaman zaman aşağılık saldırılarına hedef oluyoruz.

Bu yaratıklarla muhatap olmayalım istiyoruz ama zorla kendilerini muhatap ediyorlar. İftira yapıyorlar, çamur atıyorlar.Bir bahane bulup, durup durup bize saldırıyorlar. Az sayıda da olsa okurları neden cevap vermiyorsun diye bizi soruyorlar. Peki muhatap alalım ve cevap verilim.

ÇATUR ÇUTUR FATURA KESİYORMUŞUZ…

Yıllarca süper ligde oynamış, Avrupa kupalarında boy göstermiş Kardemir Karabükspor maalesef 3 yıl önce, bütün Karabüklüler tarafından bilinen nedenlerle gözden çıkarılmış, Kardemir’e ve bazı iş çevrelerine yük olarak düşünülmüş  ve infazına karar verilmişti. Bu karar sonrasında, maalesef başta bütün Karabüklülerin şaşkın bakışları arasında süper ligden PTT ligine, oradan da 2. Lige  düşmüştü. Şu anda da, ikinci  ligin sonlarında yerlerde sürünüyor. Kulübün başkanlığını da, yine Karabüklülerin hayret biçimdeki bakışları arasında Mehmet Yüksel adındaki biri yapıyor. Kardemir Karabükspor gibi şanlı bir tarihe sahip kulübün düştüğü durum ortada. Ne ayak olduğu anlaşılamayan, bu kulüp başkanının ısrarla neden orada durduğunu da kimse bilemiyor. Belli ki, birileri onu orada tutuyor. Şanlı Kardemir Karabükspor kulübü hacizlerle boğuşuyor. Eski yöneticileri evlerine gelen hacizler yüzünden intihar ediyor. Ve, onlarca eski kulüp yöneticisi de milyonlarca liralık hacizler ile tedirgin bir yaşam sürüyor. Ve, acı olan da Karabük’te hiç kimse bu kulübün başındaki kişiye “Sen kimsin kardeşim, ne ayaksın. Israrla neden burada duruyorsun”  demiyor. Adam, tek başına koskoca Karabük ile kafa bulmaya devam ediyor. Kongre kararı alıyor. Karşısına rakip çıkacağını anlayınca, kongreye iki gün kala kongreye iptal ediyor. Ve, şehirde hiç kimse “Kardeşim sen neden kongre kararı aldın, neden iptal ettin” demiyor. Koskoca Karabükspor’un düştüğü hale bakın. Elinde kalan, üç  beş kuruş para eden futbolcuları sattığı ve bunlardan para aldığı söyleniyor. Ama, bu paraları hangi hesap numarasına kimin ödediği bilinmiyor. Çünkü, Kardemir Karabükspor’un tüm hesapları hacizli. Bütün işlemler kayıt dışı ve kaçak olarak yürüyor. Buradan ilimiz Valisine, Defterdarına ve ilgili Cumhuriyet Savcılıklarına bu şehirde 30 yılı aşkın gazetecilik yapmış bir basın mensubu olarak şikayet ediyorum. Bu Mehmet Yüksel denilen kişiyi mercek altına alın, bu sizin asli göreviniz. Bu kulüpte işler nasıl yürüyor. Parasal işlemleri kayıt dışı nasıl yürüyor. Buna göz yummayın. Bu kişinin şimdiye kadar işlediği suçlara ve halen işlemekte olduğu kanunsuzluklara ortak olmayın…

Toplumda karşılığı olmayan, kendini topluma kabul ettirmek için İYİ PARTİ’den aday adayı olan, anlı şanlı Karabükspor’umuzu yerlerde süründüren bu kişi, sosyal medya hesabında bir paylaşım yapmış. Paylaşımında şöyle diyor: “Karabükspor’u dün soyanlar borç batağında bırakanlar, çatur çutur fatura kesenler bugün hiçte çekinmeden yanyana fotoğraf verebiliyorlar”

Bu başkan efendinin paylaşımı bu. Bahsettiği konu dün Ankara’da Küresel Gazeteciler Konseyi’nin Genel Merkez binasında çekilen bir fotoğraf ve fotoğrafın Kardemir Karabükspor Kulübü eski Başkanı, Öz Çelik İş Sendikası’nın eski Genel Başkanı ve Hak İş Sendikası’nın eski Genel Mali Sekreteri H.Ferudun Tankut’un, kendi sosyal medya hesabında paylaştığı bir fotoğraf. Öz Çelik İş Sendikası’nın eski binası şu anda Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Merkezi ve biz de bu konseyin kurucu üyelerinden ve yönetim kurulu üyesiyiz. H.Ferudun Tankut, uzun yıllar Genel Başkanlığını yaptığı sendikanın eski binasında misafir olarak bulunuyor. Fotoğrafta, KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, ben ve yine H.Ferudun Tankut’un uzun yıllardır tanıdığı dostu, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık ve yine KGK ile ilgili kişiler var.

Gizli saklı olmayan, Öz Çelik İş Sendikası’nda yıllarca Genel Başkanlık yapmış, Ferudun bey kendi sosyal medya hesabından şu şekilde bir paylaşım yapıyor : Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve Yönetim Kurulu Üyelerini Binektaşı Sokaktaki (eski Öz Çelik İş Sendikası genel merkezi) binasında hayırlı olsun ziyaretinde bulundum.”

Paylaşım bu. Kimseyi rahatsız eden, kimseye çamur atan, ne Karabükspor başkanı olan kişiyi, ne de o kişinin sosyal medyasındaki paylaşımı bahane edip, Ferudun beye ve akılları sıra bize saldıran sözüm ona gazetecileri hedef alan tek bir kelime ve ima yok. Ama, bu kez bunlar bu fotoğrafı bahane yapmışlar. Ferudun bey ile biz aynı resim karesinde neden bulunuyormuşuz, ona kafayı takmışlar. Biri sosyal medyasında yazıyor. Diğerleri Çukur, derin bilmem nerelerde yazıyor.

Sanki, biz hangi ortamda kiminle ne fotoğraf çektireceğimize bu  yaratıklara soracağız. Karabükspor’un soyulması ile ilgili konunun muhatabı Hikmet Feridun Tankut, bir açıklama yapar yapmaz bilemeyiz. Burada, bize atfedilen “Çatur Çutur” fatura konusu. Yaklaşık iki yıl önce, yine şehirde bir takım kişiler, bizim Karabükspor’dan para aldığımız, paranın Ziraat Bankası aracılığı ile Kardemir Karabükspor hesabından, BRTV’nin hesabına 60 bin lira artı KDV yani 72 bin lira olarak BRTV AŞ hesabına havale yapıldığı  gibi deli saçması bir iftira ortaya atılmıştı. Sonra anlaşıldı ki, sahte bir sosyal medya hesabından kendini uyanık sanan gazetecilere, böyle bir ihbar yapılmış. Aynı ihbarcı, 24 saat sonra da, “sizi işlettim dangalaklar” şeklindeki bir başka mesajı atınca gerçek ortaya çıkmış.

Şimdi yine aynı iftira, iftirayı atan anlı şanlı Karabükspor’u yerlerde süründüren, sözüm ona kulüp başkanı denilen kişi.. O sosyal medyasından paylaşıyor. Biz zamanlar bize yağcılıkta sınır tanımayan, ömrü boyunca bir baltaya sap olamamış, ömrü oraya buraya yalakalıkla geçmiş ve halen yalakalıkta sınır tanımayan, yakınları ihale kazanamayınca gözü dönüp devletin önemli kurumlarına saldırmayı gelenek haline getirmiş, önemli adam pozlarında ayak altında dolaşan bir tip ile bir zamanlar ekmeğimizi yemiş, bizim sayemizde bulduğu iş yerinden (Kardemir’den) kendi deyimi ile “Amirlerine İtaatsizlik Suçundan” kovulmuş, şimdilerde de derinlerde, çukurlarda onun bunun tetikçiliğine soyunmuş, toplumdan dışlanmış tipler güya haber yapıyorlar. Yesinler sizin haberinizi…

Mehmet Yüksel denilen sözüm ona kulüp başkanı sana çağrı yapıyorum.

Daha önce de bir takım yaratıkların, sahte facebook hesaplarından kendilerini işletmeleri ile gündeme gelen, şu “Çatur Çutur” faturaları bir çıkar da bilelim kardeş. Sen, sosyal medya hesabından yayınla Çatur çutur faturaları, tetikçilerin de derin, çukur her neyse oralarda yayınlasınlar da millet bilsin.

KARABÜK CEMİYET ADAMLARINA ÇAĞRI YAPIYORUM

Karabük cemiyet hayatı bakımından ülkemizdeki sayılı illerimizdendir. Bu şehir, ahlaklı, dürüst cemiyet adamları yetiştirmiştir. Ancak, son yıllarda maalesef ciddi bir bozulma gözlenmektedir.

Kardemir Karabükspor gibi bir önemli kuruluşumuzu, Karabük’ümüzün ciddi bir markasını temsil eden kulüp başkanına Allah aşkına alıcı bir gözle bakın. Bu tür tiplerin bırakın Karabük’ün bir ciddi markasını temsil etmeyi, o kulübün etrafından geçerken bile “destur” çekmesi gerekirken, halen ve ısrarla bu kişinin kulüp başkanlığına devam etmesindeki ısrarı sizlerin takdirine bırakıyorum. Ayrıca, son yıllarda sanal medyanın yaygınlık kazanması ile cemiyet hayatında yer bulmaya çalışan, bir takım kendilerine gazeteci süsü vermiş, daha önce çalıştıkları iş yerlerinden kovulmuş kişilere lütfen prim vermeyin. Bu tipleri el birliği ile cemiyet hayatından temizleyelim.

 

 

Mehmet Çetinkaya
Mehmet Çetinkayamehmet@brtv.com.tr
Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunudur. Gazeteciliğe Karabük'te Batı Karadeniz Ekspres Gazetesi'nde başlamıştır. 29 Mart 1996 tarihinde BRTV ile televizyon ve radyo yayıncılığına sektörüne girdi. 18 yıla yakın karasal yayıncılığın ardından; BRTV yayınları günümüzde milli uydumuz Türksat'ın kapsama alanındaki 70 dolayında ülkeden izlenmektedir. BRTV bölgemizin Dünya ya açılan penceresi olarak bilinirken, Mehmet Çetinkaya'da çeyrek asırdan bu yana Dünyayı gezmekte ve gittiği ülkeler ile ilgili yayınladığı gezi notları ile tanınmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.