Son güncellenme :08.02.2017 10:56

Anasayfa > > TARİHİ ÇARŞI’DA ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

08.02.2017 Çar, 10:56

SAFRANBOLU TARİHİ ÇARŞI ASMAZLAR CADDESİ’NDE YAPILAN GRANİT TAŞ YENİLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR.
safr
Safranbolu Belediyesi asfalt şantiye ekipleri Kazdağlıoğlu Meydanı’nda ve Tarihi Çarşının tümünde yol bakım ve onarım işlemlerini sürdürüyor.
Doğal gaz çalışmaları nedeni ile bozulan ve tahrip olan tarihi çarşıda bulunan yolların bakım ve onarımları devam ederken hemşerilerimizin destek ve gösterdikleri sabra teşekkür eden Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy “Tüm çabamız Safranbolu’muzun daha yaşanılır bir kent olması için” dedi.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “Tarihi Çarşı Safranbolu’muzun özellikle turistik ve tarihi açıdan em önem arz eden bölgesidir. Bu nedenle Tarihi Çarşıda daha temiz bir havanın tenefüz edilebilmesi, görüntü kirliliğinin giderilmesi ve maddi açıdan da daha avantajlı olan ve vatandaşlarımız – esnafımız ile birlikte aldığımız karar doğrultusunda doğal gaz çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Hemen ardından ekiplerimiz ile yol bakım ve onarım çalışmalarını başlattık. Geçtiğimiz yıl başlattığımız çalışmalara mevsim şartları dolayısı ile ara vermiş idik. Havaların elverişli olmasının ardından derhal çalışmalara yeniden başladık. Ekiplerimiz gece –gündüz çalışmalara devam etmekte. İnşallah kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayacağız” dedi.
Safranbolu’da son 6 yılda modern ve vatandaş odaklı belediyeciliğin ön plana çıktığını, yine Safranbolulu vatandaşların da bir o kadar memnun olduklarını bizzat kendilerine ilettiklerini ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy;  “belediye olarak ekip arkadaşlarım ile birlikte Safranbolu’da hizmet çıtasını daima yukarda tuttuk. Bu çalışma azmimiz ve başarılarımızın arkasında halkımızın bizlere olan güvenleri ve destekleri bulunmakta” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.