Son güncellenme :10.09.2016 13:09

Anasayfa > > TCDD Taşımacılık A.Ş. ve Kardemir Stratejik İşbirliğini Geliştirecek

10.09.2016 Cts, 13:09

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt beraberinde Taşımacılık Lojistik Daire Başkanı Mehmet Altınsoy ile birlikte  KARDEMİR Genel Müdürü Uğur Yılmaz’ı ziyaret etti.

Halen montaj çalışmaları devam eden Demiryolu Teker Fabrikası başta olmak üzere Kardemir’in yatırımları ve demiryolu taşımacılığına yönelik lojistik faaliyetleri hakkında Genel Müdür Uğur Yılmaz’dan bilgi alan TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt daha sonra şirketimiz ile Alman Schuler SMG GmbH firması arasında yapılan proje toplantısına katıldı.

Sırasıyla Kok Fabrikaları, Yüksek Fırınlar, Çelikhane, Ray Profil Haddehanesi, Çubuk Kangal Haddehanesini de gezerek şirketteki çelik üretim süreci hakkında Genel Müdür Uğur Yılmaz’dan bilgiler alan konuk Genel Müdür, kısa bir süre sonra makine montajına başlanacak olan Demiryolu Teker Fabrikasında da incelemelerde bulundu.

Kardemir’deki kömür ve cevher lojistiğini de yerinde inceleyerek bilgiler alan TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“ Bugün Kardemir Genel Müdürü Sayın Uğur Yılmaz’a bir iadeyi ziyarette bulunduk. Bu ziyarette esasen şirketimizin stratejik bir ortağı ve en önemli paydaşlarından biri olarak gördüğümüz Kardemir’deki yatırımları yerinde inceleme imkanı bulduk. Özellikle stratejik bir yatırım olan Teker Fabrikası ile ilgili hem Kardemir Genel Müdürümüzden hem de proje ortağı Alman Schuler firması yetkililerinden bilgiler aldık. Kardemir, demiryolu taşımacılığındaki en önemli paydaşımız. Kardemir için şirketimiz de aynı konumda. Bugünkü ziyarette, bu işbirliğini nasıl geliştirebileceğimizi kapsamlı olarak ele aldık. Kardemir’in artan üretim kapasitesi ile birlikte artan lojistik ihtiyaçlarının karşılanması konusunda fikir alışverişinde bulunduk.

Bilindiği gibi Ulaştırma sektöründe demiryolu ulaştırmasının, sektör içindeki payını artırmak bir devlet politikası olarak benimsenmiş ve son yıllarda ülkemiz demiryolu ulaştırma sektörüne çok büyük projelerle önemli yatırımlar yapmıştır. Bu kapsamda taşınan yük hacminin artırılmasına yönelik yatırımlarımız ve faaliyetlerimiz devam etmektedir. 2023 hedefleri çerçevesinde bu yatırımlar artarak da devam edecektir. Kardemir gibi sanayi kuruluşlarımız şüphesiz ki bu yatırımlardan en çok faydalanacak kuruluşlardır. Kardemir ziyaretimizden büyük memnuniyetle ayrılıyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.