Son güncellenme :09.06.2017 15:17

Anasayfa > > Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi Binası İnşası İçin Hazırlıklar Devam Ediyor

09.06.2017 Cum, 15:17

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ BAŞKANLIĞINDAKİ HEYET, KARABÜK ÜNİVERSİTESİ SAFRANBOLU YERLEŞKESİNDE YAPILMASI PLANLANAN İLETİŞİM FAKÜLTESİ’NİN, TÜRKER İNANOĞLU TARAFINDAN İNŞA EDİLEREK “TÜRKER İNANOĞLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ” İSMİNİN VERİLMESİ KONUSUNDA ÜNLÜ YAPIMCI İLE ÖN GÖRÜŞME YAPTI.
Görüşmeye Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın yanı sıra Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Gökkaya, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Şefik Dizdar ve Ünlü Yapımcı Türker İnanoğlu katıldı.
Yapılan görüşmeler sırasında açıklamalarda bulunan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Türker İnanoğlu tarafından inşa edilecek binanın 4000 metre kare kapalı alana, çok sayıda dersliğe, konferans salonuna, cep sinemasına ve büyük bir otoparka sahip olacağını belirterek binanın mimarı yapısının Safranbolu’nun tarihi yapısına uygun olacağını ifade etti. Görüşme sırasında duygularını aktaran ünlü sinemacı Türker İnanoğlu; “Doğup büyüdüğüm Safranbolu’ya böyle bir kalıcı eseri kazandırma fırsatı verdikleri için başta rektörümüz olmak üzere tüm yöneticilere teşekkür ederim. Karabük Üniversitesi’ne hizmet etmekten dolayı çok mutluyum.” dedi.
Görüşmeler sonunda Türker İnanoğlu’nun 15 gün içerisinde Karabük Üniversitesi tarafından belirlenen İletişim Fakültesi binasının yapılacağı alanı ziyaret edeceği ve protokol imzalanacağı bildirildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.