Son güncellenme :08.06.2017 13:23

Anasayfa > > Yaz Kur’an Kursları 12 Haziran Pazartesi Günü Başlıyor

08.06.2017 Per, 13:23

İl Müftülüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; Yaz Kur’an Kursları 12 Haziran Pazartesi günü yapılan açılış programlarıyla başlayacak, 18 Ağustos’ta sona erecek.
İL MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA YAZ KUR’AN KURSLARI İLE İLGİLİ BİLGİ VERİLDİ.
“ Bu yıl yaz kursları, “Kuran Ayında Kuranla Buluşalım” sloganıyla başlıyor. Öğrenci bulunan bütün mahalle ve köy camileri ile Kuran Kurslarında açılacak yaz kurslarına katılmak isteyen öğrencilerde yaş sınırı aranmamaktadır. Öğrencilerin bilgi ve yaş seviyeleri dikkate alınarak kendilerine uygun sınıflar oluşturulmakta, altyapısı uygun olan yerlerde okul öncesi sınıflar da açılmaktadır. Yaz kursları haftada beş gün ve günde üç saat olarak gerçekleştirilmektedir.
Yaz Kuran Kurslarında, Kuranı Kerim okuma, namaz sureleri ve duaları ile anlamları, inanç, ibadet ve ahlakla ilgili temel dini bilgiler öğretilmektedir. Öğrencilerin yaz tatilinde olduklarını dikkate alınarak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere de yer verilmektedir.
Kurslarda okutulan Elifba, ders kitapları ve Kuranı Kerimler bütün öğrencilere Müftülüklerce ücretsiz olarak verilmektedir.
Çocukların temel dini bilgileri öğrenmelerinde yaz kurslarının çok büyük önemi vardır. Bu kurslarla çocuklar aynı zamanda cami ile tanışmakta ve buluşmaktadırlar. Kurslardan beklenen verimin alınabilmesi için velilerin teşvik edici ve ödüllendirici olmaları da büyük önem taşımaktadır.
Peygamber Efendimizin “Sizin en hayırlılarınız Kuranı öğrenen ve öğretenlerdirhadisi şerifindeki müjdeye hep birlikte nail olabilmemizi yüce Allah’tan niyaz ediyor, öğrencileri ve aileleri “Kuran Ayında Kuranla Buluşalım”” seferberliğine davet ediyoruz. ”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.