Son güncellenme :31.12.2016 11:38

Anasayfa > > Yeşillikler İçerisinde Bir Safranbolu

31.12.2016 Cts, 11:38

Safranbolu Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 4. sü yapılan Fidan Dikim Etkinliği Kireç Kuyusu Mevkiinde üst geçidin bulunduğu alanda gerçekleşti.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve öğrencilerinde katıldığı etkinlikte dikildi.

Etkinlikte bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “ Malumunuz bu hafta sonu yılbaşı. Kötü bir örnek olarak yılbaşlarında evlerde ışıklandırma yapmak amacı ile maalesef fidan kesmek gibi kötü bir adet var idi. Bu adeti protesto etmek ve fidan kesme, ağaç dik şeklindeki bir çağrıyı yenilemek amacı ile bu senede yılın son günlerinde orman İşletme Müdürlüğünden edinmiş olduğumuz fidanlar toprakla buluşturuyoruz” dedi.

Safranbolu Belediyesi olarak 2500 yetişkin fidanı toprakla buluşturduklarını kaydeden Aksoy; “ çalı gurubu ile beraber on bine yakın bitkiyi toprakla buluşturmuş olduk. 2016 yılı içerisinde. 2017 yılında da hedefimiz çok yüksek. 2017 yılında 20.000 fidan dikmeyi hedefliyoruz. Orman İşletmesi Genel müdürlüğümüzden ve Orman İşletme Müdürlüğümüzden aldığımız 5.000 civarında fidanımız elimizde bahar ayından da bunları inşallah dikeceğiz. Sloganımızı biliyorsunuz. Safranbolu İçerisinde yeşillikler Değil, Yeşillikler İçerisinde Safranbolu. Atalarımız gibi bizlerde bu güzel şehri ağaçlarla donatarak gelecek nesillere bırakmak istiyoruz. Ben katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.