WhatsApp Hattı:
Frekans Bilgileri: TÜRKSAT 4A Frekans:12265 Polarizasyon:Vertical(Dikey) Sembol Rate 27500 FEC: 5/6
SON DAKİKA

ADEM KAR’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Bu haber 26 Mart 2020 - 20:59 'de eklendi ve 6.979 kez görüntülendi.

Bu akşam saatlerinde 14 otobüs ile Safranbolu’ya getirilen yabancı uyruklu kişiler ile ilgili MHP Karabük İl Başkanı Adem Kar yazılı bir açıklama yaptı.
Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;
”SAYGI DEĞER KARABÜKLÜ HEMŞEHRİLERİM;
Bilindiği üzere ikinci dünya savaşından sonra en büyük afet kabul edilen ‘’sars-cov-19’’ salgını ile karşı karşıyayız. Çin’deki veriler baz alındığında salgın hastalık döngüsü 120 gün gözükmektedir. Ülkemizde mart ayı başında ilk vakalar tespit edilmiş, Devlet ve Millet olarak el birliği ile bu afeti en az hasar ile atlatmaya çalışıyoruz. Salgına yakalanma sayılarının ve ölümlerin yarattığı tahribatın ardından hastalık kaygısı, korku ve endişler de gün geçtikçe artmaktadır. İlimizde de durum aynıdır. Sağlık bakanlığının yayınladığı koruyucu tedbirlerin titizlikle uygunlanması kendimize ve toplumumuza karşı en büyük sorumluluğumuzdur. Önümüzde ki bir aylık dönem çok önemlidir. Henüz biz sürecin 30. günlerindeyiz. Bu demektir ki ülkemizde hem pozitif vaka sayısı, hem de kayıpların artma potansiyeli vardır. Çin ve Avrupa’da ki veriler bunu göstermektedir.
İlimizdeki bir öğrenci yurduna 1500 Cezayir vatandaşının karantina amacıyla yerleştirilmesi söz konusudur. Karabük’te ki sağlık alt yapısı ve ekipmanı hastalık potansiyeli yüksek olan bu grubu kontrol etmeye müsait değildir. Tek hastanemiz vardır. Bu hastane hem eğitim araştırma, hem şehir hastanemiz, hem pandemik hastane, hem şehrin tek acil hizmeti veren tek sağlık kuruluşudur. Karabük halkı bu gerçekleri göz önüne almakta ciddi endişe duymaktadır.
Bu endişeleri haklı çıkartmamak için, halkın sağlığını korumak için, ilimizde vaka sayısı artmaması için öğrenci yurdunda karantina ve izolasyon tedbirlerinin sadece sağlık boyutu ile ilgili değil asayiş ve idari anlamda da eksiksiz uygulanması hayati öneme sahiptir. Ayrıca yurtta corona pozitif vakaların Ankara ve İstanbul’ da ki hastanelere nakledilerek tedavisi planlanmalıdır. Karabükteki sağlık ekibi ve yatak kapasitesi böyle bir yükün altından kalkamaz. Her türlü olumsuz senaryoya hazırlık yapılmalıdır. İl sağlık müdürlüğünün tıbbi malzeme tedarikine duyarlı olunmalıdır. İlk adımı Karabük Belediyesi atmış, satın aldığı tıbbi malzemeyi il sağlık müdürlüğüne teslim etmiştir. Aynı duyarlılığı ilimizde ki stk ve sanayi kuruluşlarından da beklemekteyiz.
İçinden geçtiğimiz şu zor süreçte birlik ve dayanışma ruhu ile her türlü bilimsel çabayı göstererek, koruyucu tedbirlerden ödün vermeden, endişe ve yeise kapılmadan inşallah bu felaket de atlatılacaktır. ”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.