Son güncellenme :27.01.2017 12:30

Anasayfa > > 21. EMITT Turizm Fuarı Açıldı!

27.01.2017 Cum, 12:30

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın katıldığı törenle 21. kez kapılarını açtı.
emitt

Açılış törenine Vali Mehmet Aktaş, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ve İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Şahin katıldı.
26-29 Ocak tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde, 70 bin m²’lik 12 salonda gerçekleşen fuarda, 80 ülkeden 5.000 kurum ve kuruluş, Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil destinasyonlarını tanıtıyor.
Türkiye’den farklı illerin ve çeşitli dünya ülkelerinin stant kurduğu fuarda birbirinden farklı yöresel giyecekler, lezzetler ve oyunlar ziyaretçilerin beğenisine sunulurken, Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) olarak Karabük, Bolu, Düzce, Yalova, Çankırı, Kastamonu illeri ile BAKAB’a üye olan Bartın, Amasra, Karadeniz Ereğli, Devrek, Çaycuma ve Taraklı Belediyelerinin stantlarının yer aldığı 10. hol turizm profesyonellerinin ilgi odağı olmaya devam ediyor.
EMİTT 2017’yi değerlendiren Vali Mehmet Aktaş “Bu yıl 21.si düzenlenen EMİTT Turizm Fuarı için buradayız. Karabük’ün merkezi ve bütün ilçeleriyle birlikte en iyi şekilde temsil edilmesi için güçlü bir ekip ile İstanbul’a geldik.  4 gün boyunca inşallah ilimizin tabi, tarihi ve turistik yerleri ile doğal güzelliklerini ziyaretçilere en iyi bir şekilde anlatmanın gayreti içerisinde olacağız.”diye konuştu.
Standa gelen ziyaretçileri ile yakından ilgilenen Vali Mehmet Aktaş daha sonra Aksaray, Sinop, Diyarbakır, Kütahya, Afyonkarahisar, Balıkesir ve Kapadokya standlarını ziyaret etti.
Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT; fuar boyunca devam edecek olan “Turizmde Yeni Hedefler ve Stratejiler”, “Özgünlükleriyle Markalaşan Şehirler” ve “Kent, Kültür ve Yaşam: Mardin” başlıklı panellerle sektöre bilgi akışı sağlayacak.  EMITT süresince katılımcılar tarafından hazırlanan çeşitli sahne gösterileri ve stant etkinlikleri de gerçekleşecek. Seyahat tutkunlarının buluşma noktası olan EMITT, 29 Ocak Pazar akşamı sona erecek.

1.833 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.