Son güncellenme :27.03.2017 16:24

Anasayfa > > 53. Kütüphaneler Haftası

27.03.2017 Pts, 16:24

27 Mart – 2 Nisan tarihleri arası kütüphane haftası olarak kutlanıyor. Karabük Zübeyde Hanım İl Halk kütüphanesinde 53.Kütüphane Haftası kutlama etkinliği düzenlendi. Programa Karabük Valisi Mehmet Aktaş,  İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Şahin ve kamu kurum ve kuruluş çalışanları katıldı.

Zübeyde Hanım İl Halk Kütüphanesi tarafından hazırlanan programda, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından “Yeni Enformasyon Teknolojileri ve Kütüphaneler” ana teması yer aldı. Açılışta Kartaltepe İlköğretim Okulu öğrencisi İremnur Tutucu tarafından okunan günün anlamını vurgulayan şiirin ardından,  Zübeyde Hanım İl Halk Kütüphanesi Müdürü Hülya Özgün, kütüphane haftasını değerlendiren bir konuşma yaptı. Kürsüye davet edilen Karabük Valisi Mehmet Aktaş okumanın önemi ve yaygınlaştırılması ile ilgili konuşma yaptı. Ardından kürsüde yerini alan İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Şahin yaptığı konuşmada, Safranbolu’da depreme karşı dayanıksız olan halk kütüphanesinin yıkılıp, yerine depreme dayanıklı bir halk kütüphanesinin yapılmasını istediklerini söyledi. Daha önce bu konuyu Karabük Valisi Mehmet Aktaş’a bildirdiklerini ve hemen ardından yeni kütüphanenin yapılması için gereken protokolün imzalandığını, en kısa zamanda uygulamaya geçileceğini açıkladı.

Program, Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Ve Yayım Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan sıra dışı okurlar belgeselinin gösteriminin ardından 2016 yılı Karabük en çok okuyanlar listesine girenler, yöresel şair ve yazarlara Karabük Valisi Aktaş tarafından ödülleri takdim edildi.

2.717 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.