Son güncellenme :24.04.2017 11:38

Anasayfa > > 8. ULUSLARARASI AVRASYA DÜNYA MİRAS ŞEHİRLERİ KONFERANSI

24.04.2017 Pts, 11:38

 

UNESCONUN DÜNYA MİRAS LİSTESİNDE YER ALAN SAFRANBOLU İLÇESİ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞEN  8. ULUSLARARASI AVRASYA DÜNYA MİRAS ŞEHİRLERİ KONFERANSI BUGÜN HİLTON İN GARDEN HOTEL DE GERÇEKLEŞTİ.

Miras, Çocuk ve Turizm” konulu Program, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’un açılış konuşmasıyla başladı. Dünya Mirasının korunmasına dikkat çeken Başkan Aksoy, gelecekteki neslin bu mirasın korunmasında önemli bir rol olacağını belirtti. Konferansa katılanlar arasında Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Dünya Miras Şehirleri Organizasyonu Genel Sekreteri Denis Ricard , Kazan Belediye Başkanı İl özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, Kazan Belediye Başkanı ve Birleşmiş kentler ve yerel yönetimler birliği başkanı Ilsur Metsin, Tataristan’ın Bolgar Belediye Başkanı Kamil Nugaev, Eczacı Hikmet Derman Şeyhoğlu, yurtdışından gelen yabancı turistler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KONFERANSIN ARDINDAN,’’MİRAS RUHUNA SAHİP ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ’’ BAŞLIKLI PANEL DÜZENLENDİ.

Oturum Başkanı Necdet Aksoy öncülüğünde Panele ,  Bolgar Belediye Başkanı Kamil Nugaev, Mimar, Kültür Mirası Eğitmeni Dünya Miras Şehirler Organizasyonu Merkez ve Doğu Avrupa Bölgesi Onursal Koordinatörü Dr. Katalin Kiss,  Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğr.Üyesi , Doç. Dr. Arzu Özyürek,Kabardino-Balkar  Cumhuriyeti Baksan Yönetimi birinci başkan yardımcısı Fatima Kardanova , Klintsy Yönetimi Sosyal İşler Başkan Yardımcısı Lyudmila Lubskaya , Yelebuga Devlet Tarihi Mimari ve Sanat Müzesi Pedagoji Bölümü Başkanı Venera Sadrıtdinova panelist olarak katıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.