Son güncellenme :04.04.2017 15:46

Anasayfa > > Bay Sinemaya “Onursal Doktora”

04.04.2017 Sal, 15:46

Bay Sinemaya “Onursal Doktora”

Türk sinemasına 60 yıl emek veren ve “Bay Sinema” olarak adlandırılan usta yönetmene Türk sinemasına yapmış olduğu katkılarından dolayı sinema alanında Karabük Üniversitesi Senatosu tarafından “Onursal Doktora” unvanı verildi.

Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Türker İnanoğlu’nun yanı sıra Vali Mehmet Aktaş, 23. Dönüm TBMM Eski Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, İl Jandarma Komutanı J.K. Albay Cihan Ulukaya, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, ünlü sinema oyuncusu Hülya Koçyiğit, Sabah Gazetesi Yazarı Hıncal Uluç, sinema ve dizi oyuncuları Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Zafer Engin, Nehir Erdoğan olmak üzere bazı tiyatro oyuncuları, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Kendisine verilen “Onursal Doktora” unvanı için çok mutlu olduğunu ifade eden Türker İnanoğlu “Ne mutlu bana. Ben bugüne dek onlarca onur ödülü, belki bine yakın ödüller aldım ama bu kadar heyecanlandığımı, sevindiğimi, onur duyduğumu hatırlamıyorum. Bu ödülü hemşehrilerimin, arkadaşlarımın önünde almak bana ayrıca bir keyif ve heyecan veriyor. Bence bu ödüllerin insan yaşarken verilmesi çok doğru bir hareket. Ülkemizde görüyorsunuz, vefat ettikten sonra ödüller veriliyor, heykeller yapılıyor. İnsanın bu ödülü aldığını hissetmesi lazım. Ben bugün o gayeye ulaştım. Hissederek, duygulanarak bu ödülü alıyorum.”diye konuştu.

Konuşmaların ardından Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat tarafından Yönetmen Türker İnanoğlu’na “Onursal Doktora” payesi teslim edilerek cüppesi giydirildi. Hatıra fotoğraflarının çekildiği tören, İncesaz müzik grubunun konseriyle sona erdi.

1.430 kez okundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.