WhatsApp Hattı:
Frekans Bilgileri: TÜRKSAT 4A Frekans:12265 Polarizasyon:Vertical(Dikey) Sembol Rate 27500 FEC: 5/6
SON DAKİKA

EMİRKAN’IN ÖLÜMÜNDE İHMAL VAR MI?

Bu haber 08 Mart 2019 - 20:05 'de eklendi ve 3.632 kez görüntülendi.

KARABÜK VE İLÇELERİ AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ TARAFINDAN KARABÜK’ÜN SAFRANBOLU İLÇESİNDE TOP OYNADIĞI SIRADA DÜŞEN VE DİLİ BOĞAZINA KAÇAN ÖĞRENCİNİN VEFATIYLA İLGİLİ “SPORCU ÖĞRENCİLERİN SAĞLIK KONTROLLERİNDE EKSİKLİKLERİN OLABİLECEĞİ” ŞEKLİNDE AÇIKLAMA GELDİ.

YAZILI METİN ŞU ŞEKİLDEDİR;

Emirkan ERİŞOĞLU’nun kaybı ile ilgili kısa bilgi

“Emirkan oğlumuzun kaybına çok üzüldüğümü belirterek yazıma başlamak isterim. Aslında böyle bir kaybı Karabük’te de her an beklemekteydim. Çünkü ard arda Ülkemizde bu ve benzeri ölüm haberlerini takip etmekteydik. Özellikle son yıllarda lisanslı sporcu yetiştirmek amacıyla her öğrenciye lisans çıkarma çabası ve öğrencilerin kendi okulları arasında yaptıkları turnuvalar nedeniyle de spor lisansı çıkarma çabası zirve yapmıştı. Bütün bu çabaları elbetteki takdirle karşılamakla beraber kurallarının doğru koyulması ve alt yapısı tamamlanması koşulu ile iyi ve sağlıklı sonuçlara ulaşılabilirdi.
Bu tip spor faaliyetlerinde bulunmak isteyen öğrenci ve velilerin Aile hekimlerimizden rapor talebiyle karşı karşıya kalmaktayız. Okul çıkışı gelen öğrenci ve veliler öğretmenlerinin kendilerini bizlere gönderdiğini söyleyerek rapor talebinde bulunmaktadırlar. Kendilerine bunun önemli bir durum olduğunu gerekli tahlil ve tetkiklerinin yapılması gerektiğini ve uzman görüşü gerekebileceği anlatıldığında ise alt tarafı bir imza siz hep böyle zorluk çıkarıyorsunuz terslemeleri ile karşılaşılmasının haricinde şikayetler edilerek birde kurum amirlerine hesap verilmesi ile karşı karşıya kalınmaktadır. Aile hekimleri olarak birinci vazifemiz kimseye zorluk çıkartmak değildir. Kişinin sağlığı önceliğimizdir. Atacağımız bir imzanın ağırlığı yüksektir. Emirkanların olmasını istememekteyiz. Tüm derdimiz budur.
Tüm bu tür sportif faaliyetlere katılımın değerlendirmesi tek başına Aile hekimliği merkezlerinde yapılamayacağı kanaatindeyiz. Kardiyoloji ve spor hekimliği branşlarının değerlendirmesi gerekmekle beraber seçilen dalla birlikte başka uzmanlık alanlarının görüşüne de ihtiyaç duyulabilecektir.
Ayrıca Sentetik halı sahalar ile ilgili olarak ta bilgilendirmek isteriz
Suni çim ve sert bir zemindir. Maç esnasındaki fiziksel hareketleriniz arasındaki anı kısa koşu ve ani duraklamalarda zeminin toprak ve orijinal çim zemindeki gibi esnememesi hele de uygun bir ayakkabı da kullanılmıyor ise sakatlıkların başlıca nedenleri arasına girmektedir. Plastik çim sebebiyle sürekli plastiğe sürtünerek koşan kişilerin vücudunda statik elektrik oluşmakta ve oluşan elektriği topraklayamadığı ve bu topraklamayı yapamadığı içinde her yıl birçok kişi halı sahalarda kalp krizi geçirdiği bilinmektedir. Kişilerin Düzenli ve disiplinli bir spor çalışmasına sahip olmaması da bu konuyu desteklemektedir.
Acaba Emirkan gerekli kontrollerden geçirildi mi? Tüm ailelerimize sesleniyoruz spor yapmak isteyen çocuğumuzun tüm kontrollerini yaptırınız. Bu konuda ısrarcı olunuz. Israrınız sadece alt tarafı bir imza olmasın. Aile hekiminize danışın ve onun yönlendirmelerini önemseyin. Aile hekimleri olarak Emirkanlar olmasın temennisiyle çocuğumuzun ailesine başsağlığı diliyoruz.”

Karabük ve İlçeleri Aile Hekimleri Derneği

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.