WhatsApp Hattı:
Frekans Bilgileri: TÜRKSAT 4A Frekans:12265 Polarizasyon:Vertical(Dikey) Sembol Rate 27500 FEC: 5/6
SON DAKİKA

OSB’den Yapılan Ödemeler…

OSB’den Yapılan Ödemeler…
Bu haber 14 Haziran 2017 - 16:22 'de eklendi.

Karabük Valiliği tarafından Karabük Organize Sanayi Bölgesi ve ilimizin tanıtım faaliyetlerine ilişkin açıklama yapıldı.

Son günlerde Valiliğe bu konuda yapılan mesnetsiz eleştirilere de cevap verilen açıklamada tanıtım faaliyetleri ile ilgili hizmet alınan kurumlara tarihleriyle birlikte yapılan ödemeler tek tek yazıldı:

 

Karabük Valiliği’nin basın açıklaması şu şekilde;

“Son günlerde ilimiz yazılı ve görsel medya kuruluşlarında Karabük Organize Sanayi Bölgesi tanıtım faaliyetlerine ilişkin kamuoyunu yanlış bilgilendiren ve yönlendiren haberler çıkmakta olup; söz konusu haberler ile ilgili bir basın açıklaması yapmak zorunlu hale gelmiştir.

Buna göre: Son iki yıl içersinde; (2016-2017) Karabük Organize Sanayi Bölgesi tanıtım faaliyetlerine ilişkin yapılan harcamalar aşağıya çıkartılmıştır.

1) 01/03/2016 tarihinde Karabük Organize Sanayi Bölgesinin tanıtımının gerçekleştirilmesi, organize sanayi bölgesine yeni yatırımcıların çekilmesi, var olan devlet teşviklerinin daha iyi anlatılması amacıyla Bizim Radyo Televizyon kuruluşuna (BRTV) bir tanıtım filmi yaptırılmıştır. Söz konusu film tamamlandıktan sonra diğer organize sanayi bölgelerine, yatırım destek ofislerine ticaret ve sanayi odalarına ve valiliklere gönderilmiş ayrıca Türksat uydu üzerinden haftada 3 kez olmak üzere 6 ay boyunca yayınlatılması sağlanmış olup bu film için 22.890 TL ödenmiştir.

2) 07/09/2016 tarihinde Karabük Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kurulumunun hızlandırılması ve bakanlığa sunum gerçekleştirilmesi amacıyla Karadeniz Televizyon Yayıncılık A.Ş. bir film hazırlatılmış bu işlem için 4.720 TL ödenmiştir.

3) 19/10/2016 tarihinde Karabük Organize Sanayi Bölgesinin doluluğunu göstermek ve 20.10.2016 tarihinde Bilim Sanayi Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü’nün ilimizi ziyaretleri sırasında kendisine sunum yapılmak amacıyla Karadeniz Televizyon Yayıncılık A.Ş Ltd şti firmasına bir tanıtım filmi hazırlatılmış olup söz konusu iş için 11.800 TL ödenmiştir.

4) 11/01/2017 tarihinde Karabük Organize Sanayi Bölgesine yeni firmaların katılması firma ve şirket bilgilerinin güncelleştirilmesi, yeni kurulacak olan Karabük Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin anlatıldığı 3000 adet katalog Karadeniz Televizyon Yayıncılık Aş (Kanal 78) Firmasına hazırlatılarak dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Söz konusu proje için toplam 35.400 TL ödenmiştir.

5) 23/01/2017 tarihinde “Birsen Akça’nın sahibi olduğu Karabük Meydan Gazetesi tarafından basımı yapılan ve tüm Türkiye’de dağıtımı gerçekleştirilen, SEKTÖR isimli derginin muhletif bölümlerinde Karabük Organize Sanayi Bölgesinin reklamı ayrıca Karabük Organize Sanayi Bölgesinin kuruluşundan günümüze kadar geçirdiği süreçlerin anlatıldığı dergi projesi gerçekleştirilmiştir. Bu işlem için 8.850 TL ödeme gerçekleştirilmiştir.

Yukarıda zikredilen tüm bu tanıtım faaliyetleri, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulunca, ilimizdeki tüm basın yayın kuruluşlarını kapsayacak şekilde planlaması yapılmış olmakla birlikte; oluşan tartışmalar nedeni ile yine Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulunca söz konusu planlamanın iptal edildiği 01.03.2017 tarihinden önce gerçekleşmiştir.

Ayrıca; Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 12/04/2017 tarihinde diğer illerde ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlarda ilin tanıtımının yapılması var olan turizm sektörünün daha da canlandırılması, ilimize yatırımcı çekilebilmesi ve ilimizin artı değerlerinin anlatılması amacıyla Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak 1000 adet ilimizin tanıtım cd’si yaptırılmış bu işlem için Bizim Radyo Televizyon kurumu 27.250 TL ödeme gerçekleştirilmiştir.”

 

Valilikten yapılan açıklamada görülmektedir ki 2 yıldır Organize Sanayi Bölgesinde tanıtım faaliyetleri için yapılan ödemelerin % 50’den fazlası karasal yayın yapan bir kuruma, %25’lik bir bölümü de uydu yayını yapan BRTV’ye yapılmıştır.

Bizim kıskançlığımız yoktur. Bu konu ile ilgili bize eleştirilerini yönelten malum çevrelerin tek amacı BRTV’nin uydu yayınının durmasıdır.

21 yıldır şeffaf yayıncılık anlayışıyla yayınlarımızı sürdürüyoruz. Valilik tarafından böyle bir açıklamanın yapılması bizi memnun eder. Fakat Karabük Valisi’ne yönelik, sanki el altından birilerine ödemeler yapılıyormuş gibi eleştiriler yöneltilmesi, sadece ve sadece bu eleştirileri yöneltenlerin ahlaksızlığını gösterir. Bizler Valiye yapılan bu eleleştirileri de şiddetle kınıyoruz. Bunu günlerdir gündemde tutmaya çalışanları da ahlaksız olarak görüyoruz.

 

BRTV yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya’nın 9 Haziran’da Almanya’ya gidişinden bir gün önce başlatılan ve hala devam ettirilen bu tartışma ile ilgili Mehmet Çetinkaya da Oslo’dan şunları bildirdi; Kuzey Avrupa gezisindeyim. Gelince bu konularla ilgili tekrar açıklama yapacağım. Ben bu tartışmaları yaratanların amaçlarını biliyorum. Bizim yıllardır yaptığımız başarılı yayıncılık karşısında eziklik yaşayıp saldırıyorlar. Valiliğin açıklamasında da madde madde yazıldığı gibi Türkiye Cumhuriyeti Kanunları çerçevesinde ticaret yapılmaktadır. Ödenen ücretlerin karşılığı yapılan hizmetler hepsi bellidir.

Ben gezimden döndükten sonra şahsıma ve kurumuma yönelik eleştiri ve hakaretlerin de hesabını yasal çerçeve içinde soracağız” dedi

Bu haber 3.244 kez görüntülendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.